Šis aizliegums stāsies spēkā pēc 45 dienām.
Rīkojumi parakstīts laikā, kad ASV tehnoloģiju milzis Microsoft apsver TikTok ASV segmenta iegādi no ByteDance. Tramps ir devis abiem uzņēmumiem laiku līdz 15.septemmbrim, lai panāktu vienošanos, pretējā gadījumā draudot aizliegt TikTok darbību ASV.
TikTok un WeChat šajos rīkojumos nosauktas par "draudu" ASV nacionālajai drošībai, atsaucoties uz to, ka šīs lietotnes automātiski vāc datus.
"Šī datu vākšana draud ar to, ka Ķīnas Komunistiskajai partijai būtu ļauts piekļūt amerikāņu personīgajai informācijai un informācijai par viņu īpašumu," teikts rīkojumā. "Savienotajām Valstīm ir agresīvi jārīkojas pret [lietotņu] īpašniekiem, lai aizsargātu mūsu nacionālo drošību."
ASV amatpersonas pēdējos mēnešos paudušas bažas, ka Pekina varētu izmantot TikTok spiegošanai vai cenzēt lietotnes saturu. Savukārt TikTok noliedz, ka to ietekmētu Ķīnas valdība.
TikTok popularitāte pasaulē pēdējā laikā strauji pieaugusi, īpaši gados jaunu cilvēku vidū. Lietotne piedāvā veidot īsus videoklipus un ar tiem dalīties.
ByteDance svētdien paziņoja, ka ir apņēmusies saglabāt globālas kompānijas statusu, neskatoties uz "sarežģītām un neiedomājamām grūtībām", tostarp saspīlēto politisko vidi.
Pēc TikTok datiem, lietotnei ASV ir apmēram 100 miljoni lietotāju.
WeChat ir daudzfunkciju ziņapmaiņas, sociālā tīkla un maksājumu lietotne, kas ASV lielākoties ir populāra ķīniešu izcelsmes amerikāņu vidū. Tās māteskompānija Tencent ir daudznozaru konglomerāts, kuras galvenā darbības joma ir interneta tehnoloģijas.
Papildināta visa ziņa.