"Nenodod mežu!", "Nenogalini manu brāli!", "Mainīsim politiku, nemainīsim klimatu!", "Zaļā mežā Huskvarna zāģē ziemā, vasarā" - vēstīja par zaķiem, vilkiem, lāčiem, aļņiem, kā arī dažādiem kokiem un celmiem pārģērbušies akcijas dalībnieki. Nolasījuši savu prasību sarakstu pie Seima, viņi pa Ģedimina prospektu devās gājienā uz valdības ēku.
"Mēs gribam, lai tiktu sāktas kopīgas sarunas prezidenta pilī un izstrādāts jauns, skaidrs skatījums uz dabu," ziņu aģentūrai BNS sacīja viens no akcijas Meži ienāk pilsētā rīkotājiem - pazīstamais vijolnieks Martīns Švēgžda fon Bekers. "Tiek gāzti lieli, veci koki senos mežos, netiek ņemta vērā visa ekosistēma, tur dzīvojošās sugas, notiek vērienīga mežu iznīcināšana, un cilvēki to jūt."
Kā uzsvēris dabas un kultūras mantojuma aizsardzības organizācijas Labanoras klubs prezidents Andrejs Gaidamavičs, cilvēkus ielās izdzinusi varas iestāžu nevēlēšanās risināt sasāpējušās problēmas. Pēc viņa teiktā, likuma grozījuma projekts par kailciršu aizliegšanu jau divus gadus "klejo starp valdību un Vides ministriju".
"Ciršana turpinās, lai gan koksnes cenas kritušās un pasaulē ciršana kļuvusi nerentabla. Valsts mežos guļ nomelnējušu baļķu grēdas, neviens tos nepērk, jo nav pieprasījuma. Viss par pusvelti tiek atdots kā biokurināmais. Kādēļ vajadzēja iznīcināt mežus, ja to visu pārvērš malkā?" viņš vaicājis.
"Gribam, lai tiktu izsludināts moratorijs aizsargājamajām teritorijām un lai pirmām kārtām tiktu apturēti ciršanas darbi visās Natura 2000 teritorijās, parkos - un pēc tam lai tad skaidro attiecības, pieņem likumus un labo tiesību aktus," piebildis aktīvists.
Atbalstīt protestētājus bija atnācis arī bijušais vides ministrs Ķēstutis Navicks, kurš atzina, ka sabiedrības sašutumam ir pamats. Viņaprāt, "atbildīgs skatījums uz dzīvo dabu šobrīd ir pilnībā devalvēts".
ekobizness
gp
LaidzīvoGrētaTūnberga!