2017. gada beigās tikai nedaudz vairāk kā pusei pasaules iedzīvotāju bija pieeja internetam. Ņemot vērā, cik mūsdienās nozīmīgu lomu spēlē informācijas tehnoloģijas, dažādas starptautiskās organizācijas (tajā skaitā arī ANO) tiesības uz piekļuvi internetam ir pielīdzinājušas citām cilvēka pamatvajadzībām.
Tāpēc nav arī brīnums, ka tehnoloģiju milži ir metušies savdabīgā sacensībā, lai būtu pirmie, kas izgudros risinājumu, kurš ļaus par saprātīgām cenām piegādāt internetu tiem trīs miljardiem pasaules iedzīvotāju, kuri šobrīd ir tīmeklim "nepieslēgti". Šobrīd līdera pozīcijās ir Google, kas nu jau vairākās pasaules vietās piekļuvi wi-fi tīklam nodrošina ar gaisa balonu palīdzību. Šomēnes Google baloni "aiznesa internetu" līdz vairāk nekā 600 Himalaju pakājes ciemiem Indijā.
Kā ziņo BBC, Facebook projekts Aquila uzsāka darbu 2014. gadā, bet četru gadu laikā nespēja panākt, ka ar saules baterijām darbināmie bezpilota lidaparāti gaisā pavada vairāk par 90 minūtēm. Salīdzinājumam var minēt, ka Google gaisa balonu rekords ir 190 dienas gaisā, kas, protams, nepārtrauktas interneta pieejas nodrošināšanai ir ļoti būtiski.
Aquila drona spārnu platums bija tik pat liels kā pasažieru lidmašīnai Boeing 737.
Jānorāda, ka 2016. gadā neilgi pēc testa izmēģinājuma, kura laikā Aquila gaisā uzturējās 96 minūtes, ASV uzraugi sāka izmeklēšanu par lidaparāta drošību, jo, neskatoties uz Facebook apgalvojumiem, ka izmēģinājums bija veiksmīgs, drons bija cietis būtiskus bojājumus.
Nu Facebook pārstāvji paziņojuši, ka beidz izstrādāt savu lidaparātu, bet turpinās sadarboties ar Airbus un citām aviokompānijām, lai risinātu interneta pieejamības jautājumus.