"Ir ļoti daudz lielisku veidu, kā likt lietā mākslīgo intelektu, lai glābtu dzīvības, tostarp militārā kontekstā, bet atklāts paziņojums par nolūku izstrādāt autonomus ieročus un partnerattiecības ar šādu uzņēmumu (Hanwha Systems) raisa nopietnas bažas," izdevumam The Guardian izteicies boikota organizētājs un Jaundienvidvelsas (Austrālija) Universitātes profesors Tobijs Valšs.
Boikots izpaudīsies kā nesadarbošanās ar Dienvidkorejas universitātes mācībspēkiem nekādā jomā, tostarp netiks uzņemti viesi no šīs skolas.
"Šī ir ļoti respektabla universitāte, kas nolēmusi veidot partnerattiecības ar ētiski apšaubāmu partneri," piebilda akadēmiķis. Viņš uzskata, ka autonomo ieroču izstrāde nepalīdzēs uzlabot drošības situāciju Korejas pussalā, tieši otrādi - drošības riskus paaugstinās. Hanwha Systems ir viens no lielākajiem ieroču ražotājiem Dienvidkorejā un ražo arī 120 valstīs ar starptautisku līgumu aizliegtu munīcijas veidu - tā dēvētās kasešu bumbas.
Pētnieku kolektīvs ar boikota pieteikumu klajā nāk nedēļu pirms ANO sanāksmē Ženēvā paredzēts debatēt par autonomo ieroču jautājumu. Kopumā jau vairāk nekā 20 valstis aicinājušas pavisam aizliegt autonomo ieroču izstrādi, bažījoties gan par šādu robotu-slepkavu precizitāti, pielietojot letālu spēku, gan par mākslīgā intelekta kaujas mašīnu spēju 100% gadījumu atšķirt pretinieku no savējiem spēkiem vai civiliedzīvotājiem.
si vis pacem, para bellum
si vis pacem, para bellum