Šis bija jau otrais kristiešu dievnams, kas Ķīnā likvidēts mazāk kā mēneša laikā. Turklāt pašlaik valsts iestādes gatavojot striktas izmaiņas likumos, kas attiecas uz reliģijas jautājumiem.
Saskaņā ar aculiecinieku vēstīto svētdien netālu no Pekinas esošajā Loufaņā policija norobežojusi teritoriju ap dievnamu un tad tā sagrauta ar sprāgstvielu palīdzību. Decembrī likvidēts vēl kāds katoļu dievnams, kas netālu esošajā Šaaņsji provincē bija darbojies 20 gadus.
Ķīnas likumdošanā ir nostiprināta reliģiju brīvība, taču praksē iestādes stingri regulē daudzus reliģiskās dzīves aspektus. Baznīcu atvēršanai jāsaņem oficiāla piekrišana un mācītājiem jāievēro vairāki valdības noteikumi.
Šos strikto nosacījumu rezultātā Ķīnā izvērsta neoficiālu "mājas baznīcu" kustība, nodrošinot neatkarīgas un no likuma stingrās rokas brīvas dievkalpojumu vietas. Ķīnas varas iestādēm gan tas ir labi zināms, tāpēc ik pa brīdim tiek apcietināti garīdznieki vai nojauktas ēkas, ko izmantojušas šādas nesankcionētas draudzes.
Ķīnā jau kopš 2013. gada varas iestādes stingrāk vērsušās pret baznīcu torņos uzslietiem krustiem un lielām katedrālēm. Saskaņā ar aktīvistu vēstīto visasākā vēršanās pret kristiešu dievnamiem piedzīvota 2015. gadā Džedzjanas provincē, kur esot noņemti vairāk nekā 1200 krusti.
ASV Valsts departaments ikgadējā ziņojumā par reliģijas brīvību konstatējis, ka [Ķīnas] "Valdība ir fiziski ļaunprātīgi izmantojusi, aizturējusi, arestējusi, spīdzinājusi, notiesājusi ar brīvības atņemšanu vai vajājusi gan reģistrētus, gan nereģistrētus reliģisko grupu atbalstītājus par darbībām, kas saistītas ar viņu reliģiskajiem uzskatiem un praksi".
Kāds garīdznieks, kurš bēdājies par salīdzinoši nesen celto un nule sagrauto dievnamu, labi ilustrējis kopējās kristiešu noskaņas Ķīnā, kad bažās no represijām lūdzis publikācijā neminēt viņa vārdu.
Savukārt Ķīnas vietvaras, kuru teritorijā sagrautas baznīcas, nav nekādi reaģējušas uz aicinājumiem skaidrot šo rīcību.
Skolnieciņš