"Sarunu ierosinājums, nepieminot kodolatbruņošanos, ir tukšs žests," sacīja Dienvidkorejas Aizsardzības ministrijas preses sekretārs Muns Sangjuns.
"Mēs stingri ievērosim nostāju, ka attiecībā uz dialogu ar Ziemeļiem kodolatbruņošanās soļiem ir jābūt pirmajai prioritātei," sacīja amatpersona, neseno Phenjanas sarunu piedāvājumu raksturojot kā "viltus miera" žestu.
Phenjana vēl piektdien mudināja Seulu pieņemt Ziemeļkorejas diktatora Kima Čenuna militāro sarunu priekšlikumu un mazināt spriedzi, kas pieaugusi pēc Ziemeļkorejas janvārī sarīkotā ceturtā kodolizmēģinājuma.
Kims piedāvāja militāro dialogu, uzstājoties nesenajā Ziemeļkorejas Strādnieku partijas kongresā.
Drīz pēc šī aicinājuma izteikšanas Dienvidkoreja priekšlikumu jau raksturoja kā bezjēdzīgu propagandu, it īpaši ņemot vērā to, ka Kima runas lielākā daļa bija veltīta Ziemeļkorejas kodolprogrammas cildināšanai.
"Atklātajā vēstulē", kuru piektdien publicēja Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra KCNA, Ziemeļkorejas Nacionālā aizsardzības komisija norādīja, ka ir nepieciešami steidzami soļi, lai pārvarētu "katastrofālo stāvokli", kādā atrodas attiecības Koreju starpā.
"Dienvidkorejai ir aktīvi jāatbild uz mūsu priekšlikumu sarīkot militārās sarunas," teikts vēstulē, kur arī norādīts, ka mieru nav iespējams panākt, draudot ar ieročiem.
Vēstulē Dienvidkorejai pieprasīts pārtraukt visus "naidīgos soļus", tādus kā propagandas skaļruņu darbība un Ziemeļkorejas režīmam naidīgo skrejlapu iesūtīšana ar baloniem, ko veic Dienvidkorejas aktīvisti.
Seula uzstāj, ka apsvērs iespēju par iesaistīšanos būtiskā dialogā ar Phenjanu vienīgi tad, ja režīms spers vērā ņemamus soļus kodolatbruņošanās virzienā.
Ziemeļi vairākkārt uzsvēruši, ka to kodolarsenāls nav apspriežams.