Par notikušo pamatīgi nobažījušies vēsturnieki, un tam ir labs pamatojums - Islāma valsts pēdējo mēnešu laikā ne reizi vien dižojusies ar vēsturisku artefaktu iznīcināšanu "islāma vārdā". Tostarp februārī publiskots video, kurā redzams, kā džihādisti ar veseriem un pneimatiskajiem instrumentiem iznīcina senas asīriešu skulptūras un citas vēstures relikvijas muzejā Irākas ziemeļu pilsētā Mosulā, savu rīcību pamatojot ar reliģisko pārliecību un "viltus dievu" simbolu iznīcināšanu. Tāpat teroristi uzspridzinājuši senās Hātras pilsētas drupas.
BBC korespondents Beirutā Džims Muirs norādījis, ka plaša starptautiska rezonanse un aicinājumi neaiztikt Palmīras drupas varētu mudināt džihādistus darīt tieši pretējo, jo tie "gūst baudījumu, šokējot un rīkojoties pretēji starptautiskās sabiedrības gaidām".
Tomēr Sīrijas drošības spēkiem vislielākās bažas pagaidām sagādā stratēģiski svarīgās Tadmuras krišana džihādistu rokās. Tadmura, kas atrodas aptuveni 200 kilometru attālumā no valsts galvaspilsētas Damaskas, paver ceļu tālākai virzībai uz valdības spēku kontrolētajiem reģioniem, vēsta Al Jazeera. Savukārt izdevums The Guardian uzsver, ka pēc Tadmuras un Palmīras ieņemšanas Islāma valsts nu kontrolē jau pusi Sīrijas sauszemes teritorijas.