Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +11 °C
Apmācies
Piektdiena, 24. marts
Kazimirs, Izidors

UNESCO

Pasaules atmiņa Rīgas rātes protokolos

Latvijas Nacionālais arhīvs (LNA) 28. oktobrī plkst. 12 Mazajā ģildē rīko konferenci Rīgas rātes protokoli – pagātnes mantojums nākotnes lietotājiem par UNESCO programmas Pasaules atmiņa Latvijas nacionālajā reģistrā iekļauto Rīgas rātes dokumentu kopumu.

Ar dažādiem tematiskiem pasākumiem UNESCO programma Pasaules atmiņa svin trīsdesmitgadi

No 27. oktobra līdz 5. novembrim visā pasaulē tiek atzīmēta UNESCO programmas Pasaules atmiņa 30. gadadiena. Tās mērķis ir izcelt dokumentārā mantojuma nozīmi zināšanu apmaiņas nodrošināšanā, lai sekmētu savstarpēju sapratni un dialogu, kas veicina mieru un cieņu pret brīvību, demokrātiju un cilvēktiesībām. UNESCO Latvijas Nacionālā komisija aicina piedalīties tematiskos pasākumos, kurus rīko dokumentārā mantojuma glabātājorganizācijas Latvijā.

UNESCO aicina doties uz pasākumiem Latvijas kultūras un dabas mantojuma vietās

UNESCO nedēļā, no 10. līdz 16. oktobrim, ikviens ir gaidīts klātienē Latvijas mantojuma vietās, kas iekļautas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā un Latvijas nacionālajā sarakstā, – Rīgas vēsturiskajā centrā, Strūves ģeodēziskā loka punktos Jēkabpilī un Sestukalnā, Grobiņas arheoloģiskajā ansamblī, Kuldīgā, Daugavas lokos un Rundāles pilī, dārzā un meža parkā, lai piedalītos tematiskos pasākumos, tostarp izzinošās pastaigās, lekcijās un spēlēs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide