"Tā ir diplomātiskajās attiecībās pieņemta prakse, kas norāda uz zināmu problēmu rašanos divpusējās attiecībās, tāpēc, lai noteiktu turpmākos soļus, nepieciešamas konsultācijas ar vēstnieku," žurnālistiem sacīja ministrs.
Neraugoties uz šo Ukrainas soli, "Gruzija neizskata diplomātisko attiecību saraušanas vai stratēģiskās partnerības pārskatīšanas iespējas", norādīja Zalkaliani.
Saakašvili nule kā Ukrainā iecelts Reformu izpildkomitejas vadītāja amatā. Tā ietilpst prezidenta Nacionālās Reformu padomes sastāvā.
Atbilstošu rīkojumu Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis parakstīja 7.maijā, teikts valsts galvas oficiālajā tīmekļa vietnē.
Reformu izpildkomiteja ir Ukrainas prezidenta administrācijas palīgstruktūra. Tās galvenais uzdevums ir priekšlikumu sagatavošana reformu stratēģiskajai plānošanai, to saskaņota īstenošana un reformu realizācijas monitorings.
Saakašvili iepriekš tika pareģots vicepremjera amats reformu jautājumos, bet pēc Gruzijas puses protestiem Ukraina no šīs ieceres atteicās.
Saakašvili, kurš Ukrainā kādu laiku ieņēma arī Odesas apgabala gubernatora amatu, Gruzijā apsūdzēts par amata varas ļaunprātīgu izmantošanu.
Saakašvili sākotnēji bija Ukrainas iepriekšējā prezidenta Petro Porošenko sabiedrotais un pēc viņa aicinājuma 2015.gadā uzņēmās Odesas apgabala gubernatora amatu, taču pusotru gadu vēlāk viņš atkāpās no šī amata un kļuva par Porošenko oponentu un pret viņa varu vērstās protestu kustības līderi.
Irlielāmērāticams
Uldis
interesanti