Vairākas policijas aģentūras dalībvalstis ziņojušas par uzbrukumiem ar ļaunatūrām svarīgai valdības, slimnīcu un medicīnas infrastruktūrai, kuras jau tā pārslogojusi koronavīrusa krīze.
Kā parādījušas policijas izmeklēšanas, vairums uzbrucēju diezgan precīzi notikuši maksimālo izspiežamās naudas daudzumu, ko viņi varējuši pieprasīt no organizācijām, kas tikušas pakļautas uzbrukumam.
"Kibernoziedznieki attīsta un vairo savus uzbrukumus satraucošā ātrumā, izmantojot bailes un neskaidrību, ko izraisījusi Covid-19 radītā nestabilā sociālā un ekonomiskā situācija," brīdināja Interpola ģenerālsekretārs Jirgens Štoks.
Interpols arī norādīja, ka noziedznieki arvien vairāk izmanto ļaunatūras, lai vāktu datus.
Organizācija brīdināja, ka "tuvā nākotnē ir ļoti iespējama" tālāka kibernoziedzības pastiprināšanās, kas daļēji ir saistīta ar attālinātās strādāšanas radītajām ievainojamībām.
Vairāk nekā piektdaļai valstu, kas piedalījās aptaujā par kibernoziedzību, arvien lielākas bažas sagādā nepatiesā informācija par Covid-19, paziņoja Interpols.
Viena valsts mēneša laikā atklājusi 290 gadījumus, kad izvietota nepatiesa informācija par koronavīrusu, un lielākajā daļā gadījumu tā saturējusi noslēptu ļaunatūru.