Lielās metropoles, tostarp Pekina un Šanhaja, aizliegušas salūtu un pirotehnikas izmantošanu, kas nedēļu ilgajās svinībās iepriekš bijusi īpaši populāra. Ķīnā saskaņā ar tradīciju šāda uguņošana palīdz aizbiedēt ļaunos garus un nes laimīgu Jauno gadu.
Atbilstoši ķīniešu zodiakam 2018. gads būs Dzeltenā Zemes suņa gads, kas seko pēc Ugunīgā Gaiļa gada. Zemes suns nozīmē konservatīvismu, un gaišreģi brīdina par panīkumu tirgos, par dabas katastrofām un starptautiskajiem konfliktiem.
Mēness kalendāra Jaunais gads ir nozīmīgākie svētki Ķīnā, un simtiem miljoni cilvēku ceļo, lai tos svinētu kopā ar ģimeni, kas šo procesu padara par pasaulē lielāko ikgadējo migrāciju.
Varasiestādes sagaida, ka 40 dienu laikā svētku periodā notiks trīs miljardi braucienu ar automašīnu, vilcienu vai lidmašīnu.
Vecgada vakarā, kas šogad iekrīt ceturtdienā, ķīniešu ģimenes rīko tradicionālās vakariņas un vēro Jaunajam gadam veltītu televīzijas šovu. Savukārt bērni un jaunieši veiksmes gūšanai saņem sarkanas aploksnes ar naudu.
Tikmēr 6,5 miljoni ķīniešu svētkus gatavojas pavadīt ārzemēs.
Gaidāms, ka ienākumi no tūrisma svētku dienās sasniegs 476 miljardus juaņu (60 miljardus eiro), kas būs par 12,5% vairāk nekā pērn, pavēstījusi Nacionālā tūrisma pārvalde.