Covid-19 epicentrs
Tieši Ķīnā pagājušā gada decembrī parādījās pirmās ziņas par jaunā koronavīrusa izplatīšanos. Taču, kā atzīmē BBC, visai strauji ieviestie drakoniskie ierobežojumi koronavīrusa savaldīšanai, kad faktiski tika apstādināta dzīve daudzmiljonu pilsētās, ļāva jau aprīlī konstatēt, ka tie bijuši efektīvi, un atjaunot uzņēmumu darbību, kā arī atcelt ceļojumu aizliegumus.
Papildus tam valdība stimulēja ekonomisko aktivitāšu atjaunošanu ar dažādiem atbalsta pasākumiem, to skaitā samazināja atsevišķus nodokļus un kredītlikmes, lai veicinātu iespēju pašvaldībām un uzņēmējiem aizņemties naudu biznesa attīstībai.
Pašlaik lielākajā daļā Ķīnas pilsētu dzīve ir atgriezusies normālās sliedēs, darbojas uzņēmumi, atvērtas skolas, veikali, izklaides iestādes.
Pirms Covid-19 uzliesmojuma Šaņdunas provincē šomēnes gandrīz divus mēnešus netika reģistrēti lokālās inficēšanās ar jauno koronavīrusu gadījumi. Ķīnā oficiāli reģistrēti vairāk nekā 85 tūkstoši inficēšanās gadījumu un 4634 cilvēku nāve ar Covid-19. "Dati par Ķīnas iekšzemes kopprodukta izaugsmi trešajā ceturksnī rāda, ka Ķīnas ekonomika turpina atgūšanos no Covid-19 izraisītā šoka 2020. gada pirmajā ceturksnī. Īstermiņa prognozes rāda Ķīnas ekonomikas izaugsmes tempa palielināšanos šā gada pēdējā ceturksnī, kam palīdzēs iekšējā patēriņa pieaugums un Ziemassvētku sezonas pārdošanām ASV un Eiropā paredzēto preču eksporta apjoma pieaugums," Al Jazeera citē tirgus izpētes uzņēmuma IHS Markit Āzijas un Klusā okeāna reģiona galveno ekonomistu Radživu Bisvasu.
Ķīnas valdības publiskotie dati rāda, ka rūpnieciskā ražošana septembrī, salīdzinot ar to pašu mēnesi pērn, ir pieaugusi par 6,9%. Mazumtirdzniecības apjoms pieaudzis par 3,3%. Automobiļu tirdzniecības apjoms pieaudzis par 12,8%. Iekšzemes lidojumos pārvadāto aviopasažieru skaits pārsniedzis pirmspandēmijas rādītājus.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 20. oktobra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!