Sji sacīja, ka Lama paveikusi lielu un smagu darbu un cenšas stabilizēt situāciju Honkongā, vēstīja ziņu aģentūra Siņhua. Aģentūra ziņoja, ka prezidents apliecinājis Lamai, ka valdība uzticas viņai un novērtē viņas un viņas komandas darbu.
"Vardarbības un haosa izbeigšana un kārtības atjaunošana joprojām ir svarīgākais Honkongas uzdevums," norādīja Sji.
Viņš arī aicināja pielikt "efektīvus pūliņus", lai uzlabotu cilvēku dzīvi, un sākt dialogu ar visiem sabiedrības sektoriem.
Lama Šanhajā piedalījās Ķīnas Starptautiskajā Importa izstādē un bija plānots, ka viņa pēc tam atgriezīsies Honkongā. Taču svētdien Lamas birojs paziņoja, ka viņai trešdien Pekinā paredzēta tikšanās ar valdības amatpersonām.
Ķīnas politikas eksperts Villijs Lams prognozē, ka šī tikšanās tiks pasniegta kā sarunas par protestiem Honkongā un ekonomikas jautājumiem, bet patiesais temats būs Lamas nākotne.
"Viņas sniegums izrādījies gandrīz katastrofisks un viņa ir zaudējusi Pekinas uzticību," uzskata eksperts.
Ķīnas centrālā valdība piektdien pēc četru dienu ilgas Komunistiskās partijas līderu sanāksmes brīdināja, ka nebūs iecietīga pret jebkādiem izaicinājumiem tās autoritātei Honkongā. Vienlaikus tā plāno veicināt patriotismu Honkongā un mainīt pilsētas līdera izvēles un atcelšanas procesu.
Protesti Honkongā notiek kopš jūnija.
Sākotnējais protestu cēlonis bija likumprojekts par aizdomās turamo izdošanu Ķīnai, taču protesti strauji pārauga plašākā kustībā, kas iestājas par demokrātiskām reformām.
Bijušajai britu kolonijai Honkongai, kas ir viens no pasaules lielākajiem finanšu centriem, ir autonomas teritorijas statuss, atšķirīga tieslietu sistēma un tās pilsoņiem ir paredzētas plašākas tiesības nekā pārējā komunistu pārvaldītajā Ķīnā. Šādu statusu līdz 2047.gadam jeb 50 gadus pēc atdošanas Ķīnai Honkongai noteic Londonas un Pekinas vienošanās.