Taču mediji vēsta, ka, par spīti EK iebildumiem, tuvākā vai tālākā nākotnē aizliegums tiks ieviests, jo arvien vairāk izlūkdatu liecina par aktīviem teroristisko organizāciju mēģinājumiem izgatavot spridzekli, ko var ievietot klēpjdatorā, saglabājot tā spēju darboties. Tiesa, eksperti brīdina, ka klēpjdatoros izmantojamo litija jonu bateriju pārvadāšana lidmašīnas bagāžas nodalījumā var izrādīties tikpat bīstama, jo iespējama to pašaizdegšanās.
Laikraksts USA Today vēsta, ka ASV specdienestu rīcībā no sabiedrotajiem iegūtā informācija par islāmistu gatavošanos izmantot klēpjdatoru spridzekļus bija tā, par kuru ASV prezidents Donalds Tramps informēja Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu un Krievijas vēstnieku Sergeju Kisļaku, kad viņi tika uzņemti Baltajā namā. Visticamāk, no Izraēlas specdienestiem ir iegūta informācija, ka Islāma valsts spridzekļu eksperti esot izdomājuši, kā ievietot un nomaskēt sprāgstvielas klēpjdatoru baterijās tā, lai būtu apgrūtināta iespēja sprāgstvielas konstatēt lidostu drošības pārbaudēs.
Tieši šo paaugstinājušos draudu dēļ ASV jau martā noteica aizliegumu ienest klēpjdatorus lidmašīnu salonos reisos no Turcijas, Marokas, Jordānijas, Ēģiptes, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Kataras, Saūda Arābijas un Kuveitas. Līdzīgu aizliegumu lidmašīnām, kas ielido no sešām valstīm, noteica arī Apvienotā Karaliste
Par spīti Eiropas Komisijas iebildumiem, visticamāk, līdzīgs aizliegums agrāk vai vēlāk tiks noteikts arī transatlantiskajiem lidojumiem no Eiropas uz ASV. Tas varētu ietekmēt ap 65 miljoniem aviopasažieru gadā, kuri tiek pārvadāti vairāk nekā 400 transatlantiskajos lidojumos dienā.
Visu rakstu lasiet pirmdienas, 22. maija, avīzē Diena!
Arī