"Prokuratūra Mubarakam un pārējiem apsūdzētajiem pieprasa maksimālo soda mēru, tas ir, nāvessods pakarot," tiesas sēdes laikā paziņoja prokuroru kolēģijas loceklis Mustafa Katers. Tiesnesis nolēma lietu turpināt izskatīt pirmdien, 9.janvārī.
"Likums paredz nāvessodu par slepkavības pasūtīšanu," tiesai teica prokurors trīs dienas ilgušās sēdes noslēgumā, norādot, ka Mubaraks pavēlēja nogalināt pret viņa režīmu protestējošos demonstrantus.
Prokurors apkopoja apsūdzību, sakot, ka "republikas prezidents ir atbildīgs par savas tautas aizstāvēšanu un jautājums jau nav tikai viens ‒ vai viņš pavēlēja nogalināt protestētājus ‒, bet arī tas, kādēļ viņš neiesaistījās, lai apturētu vardarbību".
"Kā gan republikas prezidents varēja nezināt par demonstrācijām, kas 25.janvārī izcēlās 12 vietās vairākās muhafazās," norādīja prokurors, noraidot apgalvojumus, ka Mubaraks nebija informēts par situācijas nopietnību.
Viņš arī uzstāja, ka nevarēja būt tā, ka bijušais iekšlietu ministrs Habibs al Adli, kas arī tiek tiesāts, "deva pavēli atklāt uguni uz demonstrantiem bez Mubaraka instrukcijas tā rīkoties".
Lietas izskatīšana pret Mubaraku sākās 3.augustā. Mubaraks tiek apsūdzēts par līdzdalību apmēram 840 demonstrantu nogalināšanā, uz kuriem varas iestādes atklāja uguni, mēģinot apspiest tautas sacelšanos, kas 11.februārī beidzās ar Mubaraka atkāpšanos.
Šajā lietā apsūdzēti arī Mubaraka dēli Alaa un Gamals, bijušais iekšlietu ministrs Habibs al Adli un seši bijušie drošības dienesta vadoši darbinieki.
Mubaraks 11.februārī atkāpās no Ēģiptes prezidenta amata pēc 18 dienu ilgiem masu nemieriem, kuru dalībnieki pieprasīja valdošā režīma maiņu. Mubaraks un viņa dēli Alaa un Gamals tika apcietināti 13.aprīlī saistībā ar apsūdzībām korupcijā, valsts naudas izšķiešanā un amata ļaunprātīgā izmantošanā personīga labuma gūšanai.
Mubaraks ir pirmais no tā sauktā arābu pavasara laikā gāztajiem valstu līderiem, kas stājies tiesas priekšā. Aizmuguriski tiesāts Tunisijas prezidents Zinelabidins ben Ali, kuram piespriesti jau vairāki cietumsodi.