Ēģiptē trešdien noslēgušās vairāk nekā sešas nedēļas ilgušās parlamenta vēlēšanas, un to rezultātā ievēlēta likumdevēju sapulce, kas būs paklausīga valsts apvērsumā pie varas nākušajam bijušajam armijas komandierim Abdelfataham as Sisi.
Ēģiptes tiesa trešdien piespriedusi trīs gadu cietumsodu bijušajam valsts prezidentam Hosni Mubarakam par korupciju.Mubaraka dēli Alaa un Gamals katrs notiesāti uz četriem gadiem cietumā.Mubaraks, kurš Ēģiptē valdīja 30 gadus, tika gāzts 2011.gadā Arābu pavasara sacelšanās rezultātā.2012.gadā tiesa atzina, ka Mubaraks ir līdzvainīgs 850 cilvēku nāvē 2011.gada sacelšanās laikā, kā arī vainīgs korupcijā. Eksprezidentam tika piespriests mūža ieslodzījums, tomēr apelāciju tiesa, norādot uz juridiska rakstura formalitātēm, lika lietu iztiesāt no jauna.
Notiesātajam Ēģiptes eksprezidentam Hosni Mubarakam pirmdien divreiz apstājusies sirds, bet ārstiem izdevies viņu atdzīvināt, aģentūrai AFP atklāja kāds avots cietuma slimnīcā.
Notiesātā Ēģiptes eksprezidenta Hosni Mubaraka veselības stāvoklis kopš nogādāšanas slimnīcā ir pasliktinājies, ceturtdien vēsta oficiālā ziņu aģentūra MENA.
Vērienīga demonstrācija, kurā piedalījās tūkstošiem cilvēku, aizvadīta Kairas Brīvības laukumā, kas pērn kļuva par Mubaraka pretinieku protestu epicentru.
Ēģiptes gāztā prezidenta Hosni Mubaraka līdzgaitnieki piedāvājuši nodot valstij savus līdzekļus apmaiņā pret atbrīvošanu, ceturtdien ziņo valsts mediji.
Pērn plašajos tautas protestos gāztā Ēģiptes prezidenta Hosni Mubaraka advokāti trešdien tiesā apgalvoja, ka par demonstrantu nogalināšanu ir atbildīga armija.
Prokurors ceturtdien tiesā pieprasīja nāvessodu gāztajam Ēģiptes prezidentam Hosnī Mubarakam un pārējiem apsūdzētajiem, tostarp diviem viņa dēliem un bijušajam iekšlietu ministram. Mubarakam izvirzītas apsūdzības par protestētāju nogalināšanu demonstrāciju laikā, kad plašos tautas protestos pērn februārī viņš tika gāzts no amata.
Gāztā Ēģiptes prezidenta Hosni Mubaraka tiesas prāvas galvenais prokurors Mustafa Suleimans trešdien paziņoja, ka viņa rīcībā ir pārliecinoši pierādījumi pret gadu desmitiem valstī valdījušo diktatoru.