"Katram veselības darbiniekam ir tiesības būt drošam darbā, un ir skandāls, ka tik daudzi maksā galējo cenu," sacīja organizācijas ekonomiskā un sociālā taisnīguma jomas vadītājs Stīvs Kokbērns.
"Daudzus mēnešus pēc pandēmijas sākuma veselības darbinieki vēl arvien mirst ārprātīgos tempos tādās valstīs kā Meksika, Brazīlija un ASV, kamēr straujā inficēšanos izplatība Dienvidāfrikā un Indijā parāda nepieciešamību visām valstīm rīkoties."
Starp valstīm, kur Covid-19 prasījusi visvairāk veselības darbinieku dzīvību, pirmajā vietā ir Meksika ar vismaz 1320 šādiem nāves gadījumiem. ASV no Covid-19 ir miruši 1077 veselības darbinieki, Lielbritānijā - 649, Brazīlijā - 634, Krievijā - 631, un Indijā - 573.
Pat šie skaitļi, domājams, ir ievērojami mazāki par reālajiem, jo daudzās valstīs šādi nāves gadījumi var nebūt oficiāli reģistrēti, atzina Amnesty.
Meksikas izvirzīšanos bēdīgajā pirmajā vietā var daļēji izskaidrot ar to, ka šī valsts ir detalizēti reģistrējusi veselības darbinieku nāves gadījumus. Meksikā ir reģistrēta vairāk nekā 610 000 tūkstošu cilvēku inficēšanās ar Covid-19, starp kuriem ir 97 632 veselības darbinieki, un vairāk nekā 65 000 nāves gadījumu no šīs slimības.