Jau vēstīts, ka piektdien vēsturiskajā Ziemeļkorejas un Dienvidkorejas līderu samitā Kims Čen Uns un Muns Džē Ins parakstījuši apņemšanos šī gada laikā ar miera līgumu pielikt punktu desmitgadēm ilgušajam Korejas karam.
Ķīnas Ārlietu ministrija oficiālā paziņojumā apsveica abas valstis un pauda cerību, ka tās spēs dzīvē ieviest punktus, par kuriem vienojušies abi līderi. "Ķīna vienmēr ir atbalstījusi abu pušu centienus nodibināt abpusēju uzticību un ar sarunām uzlabot divpusējās attiecības. Tas ir gan abu valstu, gan reģiona kopējās interesēs, kā arī piepilda starptautiskās sabiedrības gaidas," teikts paziņojumā.
ASV prezidens Donalds Tramps, kurš vēl nesen Ziemeļkorejas līderi publiski apsaukāja par "raķešvīru", nu, izmantojot sociālo platformu Twitter, paudis prieku par tikšanās rezultātu sakot: "KOREJAS KARŠ BEIGSIES! Amerikas Savienotajām valstīm un visiem iedzīvotājiem vajadzētu būt ļoti lepniem par to, kas šobrīd notiek Korejā." Tramps citā ierakstā arī uzslavēja Ķīnas prezidenta ieguldījumu miera procesā.
Krievijas prezidenta Vladimira Putina runasvīrs Dmitrijs Peskovs sarunu rezultātu nosaucis par "ļoti pozitīvu", atgādinot, ka Putins jau sen mudinājis uz divpusēju dialogu, ziņo Krievijas ziņu aģentūra TASS.
Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons, kā ziņo The Guardian, ir paudis piesardzīgāku vērtējumu: "Es nedomāju, ka jebkuram, kurš atminās Ziemeļkorejas vēsturiskos centienus attīstīt kodolieročus, ir pamats būt pārlieku optimistiskam šobrīd. Taču tās ir ļoti labas ziņa, ka abi līderi ir satikušies."
Japānas premjers Sinzo Abe apsveicis tikšanos un pasvītrojis, ka sagaida Ziemeļkorejas doto solījumu par atteikšanos no kodolprogrammas ātru izpildi.
"Šis ir pirmais solis, tas ir iedrošinošs, bet mums ir jāsaprot, ka mums priekšā ir vēl daudz smaga darba," komentējis NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.