Ar ierašanos pārsvarā musulmaņu apdzīvotajā Āzijas – Klusā okeāna reģiona valstī Indonēzijā pāvests Francisks otrdien sāka kopumā 12 dienas plānoto ceļojumu, kas viņu vedīs arī uz Papua Jaungvineju, Austrumtimoru un Singapūru. Kā atzīmē Associated Press, šis ceļojums būs viņa garākais, tālākais un izaicinājumiem pilnākais pāvesta statusā, kurā viņš līdz šim bijis 44 ārvalstu vizītēs. Paredzams, ka tā laikā viņš īpaši uzsvērs nepieciešamību pēc starpreliģiskās harmonijas sabiedrībā.
Nozīmīgs reģions
Plānots, ka vizītē, kas sākās 2. septembrī un ilgs līdz 13. septembrim, Franciskam lidojumos būs jāpārvar 32 814 kilometru attālums. Tas varētu nebūt viegli pāvestam, kuram decembrī jau būs 88 gadi, kurš pārvietojas ratiņkrēslā un kurš jau jaunībā respiratoras infekcijas dēļ zaudēja daļu plaušu. Viņam veselības stāvokļa dēļ pērn novembrī jau nācās pēdējā brīdī atcelt vizīti Dubaijā, kur bija plānota piedalīšanās ANO Klimata konferencē.
Iepriekš šīs četras teritorijas 1989. gadā apmeklēja toreizējais pāvests Jānis Pāvils II. Tiesa, toreiz Austrumtimora vēl bija okupēts reģions Indonēzijas pakļautībā.
Associated Press atzīmē, ka Franciska došanās Jāņa Pāvila II pēdās apstiprina Āzijas nozīmību katoļu baznīcai, jo šis ir viens no nedaudzajiem reģioniem, kur aug tās sekotāju un reliģisko darbinieku skaits. Turklāt šajā sarežģītajā reģionā īpaši atspoguļojas Franciska kā pāvesta darbības prioritātes – uzsvars uz starpreliģiju un starpkultūru dialogu, rūpes par vides saglabāšanu un garīgo komponenti ekonomiskajā attīstībā. Šis reģions ir arī ļoti svarīgs, jo tajā milzīga ietekme ir Ķīnai, kuras varasiestāžu attiecības ar katoļu baznīcu ir visai saspringtas.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 4. septembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €1.00