SVF Monetārās un kapitāla tirgus nodaļas vadītāja vietniece Laura Kodresa norādīja, ka finanšu sistēma joprojām ir pārlieku sarežģīta, banku aktīvus būtiski ietekmē valstu savstarpējā saikne un jautājums par finanšu institūcijām, kas ir pārāk lielas, lai ļautu tām bankrotēt, nav atrisināts. "Mēs nevaram droši apgalvot, ka finanšu sistēma ir drošāka nekā pirms četriem gadiem," sacīja Kodresa. Tas daļēji skaidrojams ar to, ka atsevišķās ekonomikās un reģionos pasākumi, kas nepieciešami, lai mazinātu ieilgušo krīzi, kavē sistēmas atgriešanos uz drošāka ceļa, piebilda Kodresa.
SVF ziņojumā konstatējis trīs jomas, kurās būtu nepieciešams paātrināt reformu īstenošanu. Fonds uzskata, ka nepieciešams atrisināt jautājumu par finanšu institūcijām, kas ir pārāk svarīgas, lai ļautu tām bankrotēt, uzraudzīt tā dēvēto ēnu banku pakalpojumu nozari un nodrošināt, ka globalizācija turpinās drošāk un stabilāk.
Fonda analīzē noteikts, ka finanšu plūsma pasaulē ir salīdzinoši veselīga. Atsevišķas novirzes vērojamas daļā Eiropas valstu, kas galvenokārt skaidrojams ar to sarežģīto situāciju. Tikmēr Austrālijai, Kanādai, Indijai un Malaizijai ir salīdzinoši zema saikne ar starptautisko banku pakalpojumu nozari, un tās spējušas arī izvairīties no globālās finanšu krīzes smagākajām sekām.
Tāpat SVF uzskata, ka likumdevējiem varētu nākties pakļauties kompromisam starp finanšu sistēmas drošību un ekonomikas izaugsmi.