Tāpat datubāzē tiek iekļauti tādi biometriskie dati kā, piemēram, skenēts radzenes attēls un asinsgrupa.
Daļa datu tiek ievākti medicīnisko pārbaužu laikā, bet nav skaidrs, vai pacienti tiek skaidri informēti par to, kādi dati un kādā nolūkā par viņiem tiks saglabāti. Kaut šīs medicīniskās pārbaudes "uz papīra" ir brīvprātīgas, cilvēki ziņojuši, ka vietējās varas pārstāvji uzstājuši - veselības pārbaudes ir obligātas.
Cilvēktiesību aizstāvju organizācija Human Rights Watch kritizējusi šo praksi, norādot, ka dati var tikt izmantoti "cilvēku novērošanai un uzraudzībai tikai viņu etniskās piederības, reliģiskās piederības vai pārliecības dēļ", tādējādi faktiski radot draudu atmosfēru un liedzot brīvi izteikties.
"Piespiedu brīvprātīgā" datu vākšana ir klajā pretrunā ar starptautiskajām cilvēktiesību normām, uzskata Human Rights Watch Ķīnas nodaļas direktore Sofija Ričardsone, piebilstot, ka "tas ir vēl biedējošāk, ja datu ievākšanu maskē kā bezmaksas veselības aprūpes programmu", ironiski iesakot Siņdzjanas reģiona amatpersonām šo praksi pārdēvēt par "Privātuma pārkāpšanas projektu", jo "acīmredzams, ka brīvprātīga piekrišana un reālas izvēles iespējas nav šīs programmas sastāvdaļa".
Amatpersonas minēto praksi attaisnojušas ar "sociālās stabilitātes" garantēšanu - frāzi, kas bieži dzirdēta jebkādu varai netīkamu viedokļu apspiešanas kontekstā.
Jāatgādina, ka Ķīna, pamatojot to ar "cīņu pret ekstrēmismu", jau iepriekš ierobežojusi dažādas uiguru tiesības.
kekso