Pārvietoto personu vidū ir 10 268 bērni, kā arī 3454 invalīdi un vecāka gadagājuma cilvēki.
Visvairāk pārvietoto personu izvietots Kijevā un tās apgabalā, Zaporožjes, Harkovas, Odesas un Dņepropetrovskas apgabalos.
Vienlaikus daudzi cilvēki patstāvīgi pametuši savas dzīvesvietas un uz laiku pārcēlušies pie saviem radiem un paziņām citos valsts rajonos.
Lai saņemtu informāciju par sociālā nodrošinājuma jautājumiem, viņi var vērsties sociālajos dienestos vai arī vietējām varasiestādēm.
Krievijas diversanti, algotņi un vietējo separātistu kaujinieki kopš aprīļa vidus Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsušas pretterorisma operāciju.
Krievija februāra beigās okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet martā to anektēja. Starptautiskā sabiedrība nosodījusi Krimas okupāciju un tās aneksiju neatzīst. Sodot Krieviju par Krimas aneksiju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis jau noteikušas sankcijas vairākiem desmitiem Krievijas augstāko amatpersonu un Kremļa tuvākā loka cilvēku.