Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

UNESCO: Covid-19 dēļ mācību iestādes neapmeklē aptuveni 850 miljoni

Covid-19 pandēmijas dēļ mācību iestādes neapmeklē aptuveni 850 miljoni jeb aptuveni puse no visiem skolēniem un studentiem pasaulē, trešdien paziņojusi UNESCO.

Organizācija ziņo, ka skolas slēgtas 102 valstīs un daļēji slēgtas vēl 11 valstīs, un prognozē, ka skolu slēgšana gaidāma vēl arī citās valstīs.

UNESCO norāda, ka to skolēnu skaits, kuriem Covid-19 dēļ liegta iespēja apmeklēt mācību iestādes, pēdējo četru dienu laikā ir palielinājies vismaz divas reizes.

"Ātrums, kādā tiek slēgtas skolas un universitātes, rada bezprecedenta problēmu izglītības sektoram," uzsver organizācija.

UNESCO norāda, ka valstis cenšas to kompensēt ar apmācību attālināti, izmantojot tiešsaites pakalpojumus un augstāko tehnoloģiju risinājumus.

Vairākās valstīs mācību stundas tiek pārraidītas arī televīzijā vai radio.

UNESCO vēsta, ka regulāri sazinās ar valstu izglītības ministriem, lai atrastu labākos risinājumus un noteiktu prioritātes.

"Pašreizējā situācija rada valstīm milzīgus problēmas nodrošināt nepārtrauktu apmācību visiem bērniem un jauniešiem," atzīst UNESCO.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Latīņamerika kļūst par Covid-19 epicentru(1)

Panamerikas Veselības organizācija (PAHO) brīdinājusi, ka Latīņamerikas reģions diennaktī reģistrēto ar koronavīrusu inficēto ziņā pārsniedzis Eiropu un ASV, kļūstot par pašreizējo globālās pandēmijas...

Horvātija atver robežu desmit ES valstu pilsoņiem

Horvātija ceturtdien atvērusi robežu bez kādiem ierobežojumiem desmit Eiropas Savienības (ES) valstu pilsoņiem, tostarp Latvijas, Adrijas piekrastes valstij šādi atbalstot vitāli svarīgo tūrisma sek...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits