Daudzi no ievainotajiem ievietoti slimnīcās ar smagiem apdegumiem. Cilvēku evakuāciju īpaši apgrūtina dūmi no vulkāna izvirduma, pelnu kārta, kas vismaz 11 ciemos ir pārklājusi ceļus un ēkas. Izvirduma laikā notikusī lietusvētra pārvērta pelnu un dažādu atlūzu kārtu dubļu straumē.
Vulkāns Indonēzijas visblīvāk apdzīvotājā salā izvirda sestdien, izšaujot gaisā pelnus vairāk nekā 12 kilometru augstumā. Pa kalna nogāzēm plūda lavas straumes, un gaisā izplatījās indīgas gāzes.
Vietējā ģeoloģisko novērojumu centra vadītājs Eko Budi Lelono pavēstīja Al Jazeera, ka to izraisīja pērkona negaiss un vairākas dienas ilgušās lietusgāzes, kurās sabruka erodējušais lavas kupols 3676 metrus augstā Semeru kalna virsotnē.
Indonēzijā, kas ir salu arhipelāgs, mīt vairāk nekā 270 miljoni iedzīvotāju. Tur vulkānu izvirdumi un zemestrīces nav reta parādība, jo salas atrodas tā dēvētajā Klusā okeāna uguns gredzenā Zemes garozas plātņu saskarsmes joslā. Semeru, kas ir viens no gandrīz 130 Indonēzijas aktīvajiem vulkāniem, izvirdums iepriekš notika 2020. gada decembrī, kad tā dēļ tika evakuēti tūkstošiem iedzīvotāju.