Likumprojekts neparedz aizliegt veipošanu, taču liks ieviest stingrākus ierobežojumus, īpaši veipu reklamēšanā, kas vērsta uz jauniem cilvēkiem.
Lai likums stātos spēkā, tas vēlreiz jāskata parlamenta apakšnama komitejā un par to jānobalso pirmajā lasījumā, kā arī analoģisks process jāiziet parlamenta augšnamā – Lordu palātā.
Tiesa, tas, ka 57 toriju deputāti nobalsoja pret likumprojektu, rāda dziļu šķelšanos Konservatīvo partijā pat par būtiskiem R. Sunaka politikas pamatjautājumiem, ar kuru plāniem viņš nāca klajā partijas konferencē oktobrī. Taču likumprojektu atbalstīja opozīcijā esošie leiboristi.
Kā atzīmē BBC, ja likums tiks pieņemts, tas būs viens no stingrākajiem pasaulē. To varētu būt rosinājis līdzīgs likums, kas tika pieņemts Jaunzēlandē, taču atcelts vēl pirms stāšanās spēkā, jo mainījās valdība.
Britu veselības ministre Viktorija Etkinsa aizstāvēja likumprojekta stingrās normas, norādot, ka "nevar runāt par brīvību, ja pastāv atkarība". Viņa arī teica, ka plāns paredz radīt "no dūmiem brīvu paaudzi". "Nikotīns laupa cilvēkiem brīvību izvēlēties. Lielākā daļa smēķēt sāk, kad ir jauni, un trīs ceturtdaļas vēlāk atzīst, ka, ja vien varētu pagriezt laiku atpakaļ, nebūtu sākuši to darīt," teica ministre.
Ekspremjerministre Liza Trasa balsoja pret likumprojektu, argumentējot, ka tas ierobežo personas brīvību un "infantilizē" cilvēkus: "Ir ļoti svarīgi, ka mēs sargājam cilvēkus, kamēr viņi pieaugot nav apguvuši lēmumu pieņemšanas spējas. Taču milzīgi problemātiska ir ideja, ka mēs varam sargāt pieaugušos no viņiem pašiem."
Ekspremjers Boriss Džonsons pagājušajā nedēļā runā konservatīvo konferencē Kanādā smēķēšanas aizlieguma likumprojektu nosauca par "pilnīgu sviestu". "Kad Vinstona Čērčila partija vēlas aizliegt cigārus... tas ir vienkārši ārprātīgi," B. Džonsonu citē BBC.