Vēl vairāk – pēc Apvienotās Karalistes premjera Borisa Džonsona un Francijas prezidenta Emanuela Makrona vakardienas sarunas Romā notiekošā G20 samita kuluāros abas puses nākušas klajā ar būtiski atšķirīgiem paziņojumiem par sarunas rezultātiem, un tas draud vēl vairāk nokaitēt jau tā sarežģīto situāciju, raksta AP.
BBC atgādina, ka konflikts saistīts ar Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības. Brexit noteikumi paredz, ka ES valstu zvejniekiem nepieciešamas īpašas atļaujas, lai turpinātu zvejot britu teritoriālajos ūdeņos. Vairāk nekā 180 Normandijas piekrastes zvejnieku, kuri gadiem ilgi zvejojuši britiem piederošo salu apkaimē, šīs atļaujas nav saņēmuši, jo to izsniegšana, pēc Parīzes domām, esot ļoti sarežģīta.
Pēc aptuveni pusstundu ilgās abu līderu sarunas E. Makrona kanceleja paziņoja, ka ir panākta vienošanās par "pamieru" un kopīgi tiks meklēts risinājums, kā atrisināt problēmu. Taču jau pēc dažām stundām britu valdība izplatīja oficiālu paziņojumu, uzsverot, ka tās nostāja licenču izsniegšanā nav mainījusies, bet Francijai, ja tā vēlas konkrētas sarunas, sākumā būtu jāatsauc draudi no otrdienas liegt britu zvejas kuģiem izkraut savu lomu Francijas ostās, kā arī jāatsakās no nodoma ieviest stingrāku muitas kontroli.