Šīs septiņas valstis ir Spānija, Rumānija, Bulgārija, Horvātija, Ungārija, Čehija un Malta. Aģentūra brīdina, ka bažas rada arī tendences vairākās citās valstīs.
Minētajās septiņās valstīs veco ļaužu vidū pieaudzis hospitalizēto un smagi slimo Covid-19 pacientu skaits un jau novērojami paaugstināti mirstības rādītāji vai arī viss lieca, ka drīzumā tādi būs novērojami, norāda aģentūra.
Citās valstīs novērojams inficēto skaita pieaugums gados jaunu cilvēku vidū. Aģentūra vēsta, ka šāda situācija ir 13 Eiropas valstīs, tostarp Francijā un Lielbritānijā.
Taču aģentūra brīdina, ka pēc pēdējo dienu notikumiem vairumā šo valstu attīstības tendences rada bažas, jo arī šajās valstīs palielinās inficēto skaits vecāku cilvēku vidū.
Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs norāda, ka cilvēkiem ES joprojām pastāv liels risks inficēties ar jauno koronavīrusu, jo pētījumi liecina, ka imunitātes līmenis sabiedrībā ir mazāks par 15% vairumā apgabalu ES, Eiropas Ekonomikas zonā (EEK) un Lielbritānijā.
"Vairums cilvēku joprojām var tikt inficēti," žurnālistiem sacīja ECDC direktore Andrea Ammona.
"Tas, ko mēs redzam daudzās valstīs, ne tikai Spānijā, ir, ka vīrusa pārnešana notiek privātu tikšanos laikā, lielās ģimenes pusdienās, kāzās, sanākšanās ar draugiem un ģimeni," norādīja Ammona.
Taču viņa atturējās no aicinājuma slēgt veikalus, restorānus un bārus, uzsverot, ka šādi lēmumi jāpieņem individuāli un atkarībā no tā, vai iespējams ievērot sociālās distancēšanās noteikumus.