Tiesa secināja, ka aizlieguma mērķis ir garantēt sociālo saliedētību, "pārējo tiesību un brīvību aizsardzību" un, ka tas ir "nepieciešams demokrātiskā sabiedrībā".
Beļģija 2011.gada jūnijā aizliedza publiskās vietās valkāt tradicionālo musulmaņu sieviešu apģērbu nikabu, kas aizsedz seju, atstājot neaizklātas tikai acis.
Likums aizliedz parādīties publiskās vietās ar pilnībā vai daļēji aizsegtu vai nomaskētu seju veidā, kas traucē identificēt cilvēku. Likuma pārkāpējiem draud līdz septiņām dienām ilgs cietumsods.
Pirmā Eiropas valsts, kas aizliedza nikabus, bija Francija, kas to izdarīja 2011.gada aprīlī.
Eiropas Cilvēktiesību tiesa 2014.gadā izskatīja arī prasību pret Franciju par šo aizliegumu un arī noraidīja apgalvojumus, ka aizliegums ierobežo ticības brīvību un cilvēktiesības.
Prasību pret Beļģiju iesniedza divas musulmanietes. Sievietes, no kurām viena ir Beļģijas pilsone, bet otra no Marokas, apgalvoja, ka aizliegums ir diskriminējošs un pārkāpj viņu tiesības.
Viens no sievietēm apgalvoja, ka aizlieguma dēļ neiziet no mājas, bet otra sacīja, ka kādu laiku turpinājusi valkāt nikabu, bet pārstājusi sabiedrības spiediena dēļ un baidoties no soda piemērošanas.
eiropietis
Skolnieciņš