Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Eiropas Komisija aicina atcelt visus ierobežojumus uz ES iekšējām robežām

Eiropas Komisija (EK) ceturtdien aicināja Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis līdz jūnija beigām atcelt visus ierobežojumus uz ES iekšējām robežām, ziņu aģentūrai Euronews pavēstīja iekšlietu komisāre Ilva Johansone, sakot, ka daudzās valstīs Covid-19 situācija "strauji uzlabojas".

"Mēs esam ļoti tuvu situācijai, kurā mums vajadzētu atcelt visus iekšējās robežas [šķērsošanas] ierobežojumus un robežas kontroles pasākumus," sacīja komisāre dienu pirms ES valstu iekšlietu ministru videokonferences.

"Piektdien es grasos ierosināt, lai dalībvalstis atceltu visus iekšējās robežas kontroles pasākumus, cik drīz vien iespējams, un es domāju, ka labs laiks būtu jūnija beigās," viņa piebilda.

Johansone sacīja, ka viņa ir "ļoti priecīga", redzot, ka ES valstis sāk izbeigt robežkontroles pasākumus un atkal atvērt ES un Šengenas zonu, jo Covid-19 izplatība ir apturēta. 

Tuvojoties vasaras tūrisma sezonai, vairākas valstis, tai skaitā Francija un Beļģija, ir paziņojušas par savu robežu atkalatvēršanu, un šim piemēram 15.jūnijā sekos vēl citas valstis, tostarp Vācija. Itālija to izdarīja trešdien.

Par spīti koordinācijas centieniem šādi lēmumi tiek pieņemti valstu līmenī. 

Vēl nav pieņemts lēmums par ES ārējo robežu atkalatvēršanu.

Francija, Itālija un Spānija ir starp valstīm, kuras vissmagāk piemeklēja Covid-19.

Top komentāri

Krējums Saldais
K
Nu jā, kad bija jāizolējas, tad klusēja līdz pēdējam brīdim, kamēr pašas valstis aizvēra robežas. Tagad, kad inficēto un mirušo skaits pieaudzis 5 reizes, aicina robežas atvērt...
ta nu gan
t
Vai viņi savu "Briseles namu" jau atvēruši? Vai paši joprojām sēž bunkurā tikai robežas jāatver, lai uzturētu mītu par Eiropas vērtībām?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pasaule vēl nav sasniegusi pandēmijas virsotni

Jaunais koronavīruss (SARS-CoV-2) līdz šim ir inficējis vismaz 12 miljonus pasaules iedzīvotāju. Veselības eksperti brīdina, ka, par spīti Eiropas valstu labajiem rezultātiem, pandēmija nav beigusi...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits