Leiena paziņoja, ka EK sāks sarunas par 1,8 miljardu vakcīnas devu piegādi, un norādīja, ka EK pilnībā uzticas tehnoloģijai, kas izmantota Pfizer un kompānijas BioNTech kopīgi izstrādātajā vakcīnā pret jauno koronavīrusu.
Šī tehnoloģija atšķiras no tās, kas izmantota uzņēmuma AstraZeneca un Oksfordas Universitātes izstrādātajā Covid-19 vakcīnā.
"Mums jākoncentrējas uz tehnoloģijām, kas ir pierādījušas savu vērtību," sacīja Leiena.
Pfizer/BioNTech plāno šī gada otrajā ceturksnī piegādāt Eiropas Savienībai (ES) vēl 50 miljonus vakcīnas devu, kas papildinās 200 miljonus devu, kas jau paredzētas ES saskaņā ar līgumu.
ES vakcinācijas kampaņa apgriezienus uzņem lēni. Bloks saskāries ar piegāžu problēmām, un bažas rada arī ziņas, kad cilvēkiem pēc AstraZeneca vakcīnas saņemšanas retos gadījumos rodas trombi.
Dānija šodien paziņoja, ka tā pilnībā atsakās no AstraZeneca Covid-19 vakcīnas izmantošanas, tādējādi kļūstot par pirmo Eiropas valsti, kas pieņēmusi šādu lēmumu. Dānijā lielākā daļa no devām, kas izlietotas līdz šim, ir Pfizer/BioNTech izstrādātās vakcīnas devas
ES pašreiz ir apstiprinātas četras vakcīnas, un EK ir noslēgusi līgumus par vēl divu vakcīnu - Sanofi-GSK un CureVac - iegādi, kad tām būs pabeigti klīniskie izmēģinājumi. EK noslēgtie pirkuma priekšlīgumi ar sešu Covid-19 vakcīnu ražotājiem nodrošinājuši ES piekļuvi līdz pat 2,6 miljardiem vakcīnas devu.
Pagaidām nav skaidrs, vai EK slēgs jaunus līgumus ar AstraZeneca, kam bija lielas problēmas ar vakcīnu piegādi šī gada pirmajā ceturksnī, un gaidāms, ka arī otrajā ceturksnī uzņēmums piegādās ES mazāk vakcīnu nekā paredzēts līgumā.