Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +6 °C
Viegls lietus
Ceturtdiena, 26. decembris
Megija, Dainuvīte, Gija

ES atcēlusi CETA parakstīšanas samitu ar Kanādu

Eiropas Savienība (ES) atcēlusi ceturtdien Briselē plānoto bloka un Kanādas samitu, kurā bija paredzēts parakstīt ES un Kanādas brīvās tirdzniecības līgumu (CETA), jo Beļģijas politiskie līderi nav panākuši izeju no strupceļa, kas neļauj parakstīt līgumu.

"Ņemot vērā, ka ne visas ES dalībvalstis ir gatavas parakstīt CETA, ES-Kanādas samits nesāksies šodien, kā bija plānots," pavēstīja kāda ES amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma.

Ziņu aģentūra Belga vēsta, ka sarunas par visām pusēm pieņemama kompromisa panākšanu paredzēts atsākt ceturtdien. Beļģijas ārlietu ministrs Didjē Reinderss norādījis, ka tiek cerēts panākt vienošanos līdz ES vēstnieku sanāksmei ceturtdien.

Iepriekš Kanādas amatpersonas ir paziņojušas, ka Kanādas delegācija naktī uz ceturtdienu nedosies uz Briseli.

"Kanāda vēl aizvien ir gatava parakstīt šo svarīgo līgumu, kad Eiropa būs gatava," Vācijas ziņu aģentūrai DPA pavēstīja Kanādas starptautiskās tirdzniecības ministres Kristijas Frīlendas preses sekretārs Alekss Lorenss.

Iepriekš bija paredzēts, ka Kanādas premjerministrs Džastins Trudo trešdienas vakarā pēc Kanādas laika (naktī uz ceturtdienu pēc Latvijas laika) izlidotu uz Briseli, lai tur kopā ar ES amatpersonām ceturtdien parakstītu CETA.

Lai CETA, kura izstrādāšanai pagājuši septiņi gadi, tiktu parakstīts, šīs līgums jāatbalsta visām 28 ES dalībvalstīm. Līdz šim to nav apstiprinājusi vienīgi Beļģija.

Beļģijas federālā valdība vēl nav spējusi pārliecināt franciski runājošo Valonijas reģionu par labu CETA atbalstam. Beļģijas konstitūcija paredz, ka šis līgums jāatbalsta visiem šīs valsts reģioniem un lingvistiskajām kopienām.

Valonijā pastāv bažas, ka CETA rezultātā tiks vājināti darba un vides standarti, turklāt tiks apdraudēta arī reģiona lauksaimniecības industrija. Zināma loma CETA sāgā bijusi arī sāncensībai starp Valonijas sociālistu līderiem un federālo centriski labējo koalīciju.

Sarunas par CETA tika pabeigtas jau 2014.gadā, taču, Eiropā pieaugot pretestībai, tā ieviešana tika kavēta. Līgums apvienotu 500 miljonus cilvēku apdzīvoto ES ar pasaulē desmito lielāko ekonomiku.

Līguma pretinieki uzstāj, ka tas dod pārlieku lielu varu daudznacionālajām kompānijām, kā arī apdraud vides un patērētāju aizsardzības standartus.

Aktīvisti arī norāda, ka CETA rada bīstamu precedentu, kas pavērs ceļu līdzīga līguma noslēgšanai starp ES un ASV jeb TTIP.

 

 

 

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits