Lēmums vēl oficiāli jāapstiprina visām ES dalībvalstīm.
Sākotnēji noteiktais termiņš bija 18.oktobris, līdz kuram ES dalībvalstīm bija jāizvērtē, vai Ungārijas veiktās reformas ir pietiekamas, lai saņemtu 7,5 miljardus eiro lielo finansējumu, kurš Budapeštai pienākas no tautsaimniecības atveseļošanas fonda pēc covid-19 pandēmijas. Līdz 18.oktobrim dalībvalstīm ir tiesības lemt par termiņa pagarināšanu uz diviem mēnešiem.
Ungārijas ekonomikā problēmas rada augošā inflācija un valūtas vērtības kritums, tādēļ ES finansējums tai ir ļoti nepieciešams.
ES budžeta komisārs Johanness Hāns atzinis, ka, atbilstoši piemērojot, Ungārijas ierosinātie pasākumi korupcijas mazināšanai varētu būt pietiekami prasību izpildei.
Reaģējot uz Briseles paustajām bažām par korupciju, premjerministra Viktora Orbāna vadītā Ungārijas valdība īstenojusi 17 pasākumus.
To vidū ir neatkarīgas institūcijas izveide ES finansējuma izlietojuma uzraudzībai, instrumentu radīšana, kas dod pilsoņiem iespēju vērsties tiesā, ja prokuratūra mēģina izbeigt izmeklēšanu korupcijas lietās, kā arī likumdošanas procesa caurskatāmības uzlabošana.
Eiropas Komisija aprīlī pret Ungāriju sāka pārkāpuma procedūru, kuras rezultātā Budapešta varētu zaudēt ES fondu finansējumu.
Ungārija izpelnījusies Briseles pārmetumus par publisko iepirkumu sistēmas nepilnībām, interešu konfliktiem un korupciju.