Filmēšana notikusi ar slēpto kameru. Žurnālists, pēc paša teiktā, gribējis saprast, "kas šiem cilvēkiem ir galvā", un nolēmis "cīnīties ar šiem puišiem".
"Un ierocis, kuru es izvēlējos, ir iefiltrēšanās," intervijā Telerama sacīja žurnālists.
Viņš norādīja, ka arī pats ir islāma sekotājs.
Daži Islāma valsts atbalstītāji ir "acīmredzami paranoiķi, kas bez apstājas tevi testē. Bet, tikko viņu aizdomas ir kliedētas, - laipni lūgti ģimenē", pastāstīja žurnālists.
Nodibināt kontaktus ar radikāļiem bijis viegli - ar sociālo tīklu starpniecību.
Reiz kāda sieviete nodevusi žurnālistam vēstuli ar instrukcijām. Vēstulē bijis plāns uzbrukuma īstenošanai. Tā mērķis bijis kāds naktsklubs.
Tomēr vēl pirms plāna īstenošanas grupas dalībnieki arestēti, un plāns nav īstenots.
Islāma valsts uzņēmusies atbildību par 13.novembrī Parīzē notikušo slaktiņu, kurā tika noslepkavoti 130 cilvēki, kā arī Briseles 22.marta teroraktiem, kuros tika nogalināti 35 cilvēki.
Teritorijās, kas atrodas Islāma valsts kontrolē Sīrijā un Irākā, grupējums cenšas ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludinājis tur kalifātu un pastrādājis neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.
Islāma valsts rindās Sīrijā un Irākā karo 20 000 ārzemnieku, arī 3400 rietumvalstu pārstāvji, februārī, atsaucoties uz ASV izlūkdienestu amatpersonu datiem, ziņoja Savienoto Valstu mediji.