Preses konferencē Tbilisi pēc tikšanās ar Baltijas valstu un Islandes ārlietu ministriem S. Zurabišvili teica, ka likuma pieņemšana parādījusi, ka Gruzijas valdība nav ieklausījusies ne savā tautā, ne savu draugu padomos, ne jebkādos brīdinājumos un aizgājusi savu ceļu. "Šodien uz kārts ir likta Gruzijas izdzīvošana. Šis [likuma pieņemšana] ir mēģinājums panākt, lai Gruzija, kas pēc [Eiropas Savienības] kandidāta statusa saņemšanas gaidījusi iestāšanās sarunu sākšanu, noietu no šī ļoti nopietnā ceļa. Mēģinājums atgriezt valsti pagātnē. Tas ir mēģinājums, uz ko Gruzijas sabiedrība ir atbildējusi ar ikdienas akcijām un savas pozīcijas izklāstīšanu," teica prezidente. Viņa arī paziņoja četru valstu ārlietu ministriem, ka uzliks veto strīdīgajam likumam un nekad nepiedalīsies nekādās "viltus, mākslīgās, melīgās sarunās par veto".
S. Zurabišvili pastāstīja, ka informējusi viesus par saviem plāniem, jau vairākas nedēļas strādājot pie Eiropas platformas, ar kuru viņa paredzējusi vēlāk iepazīstināt sabiedrību. Tas būšot tādu lēmumu komplekss, kas mobilizēšot Gruziju [parlamenta] vēlēšanās [oktobrī], kuras atgriezīšot Gruziju uz pareizā ceļa. "Mūsu tuvākā nākotne ir mobilizācija vēlēšanām, miermīlīgam ceļam, kurā mēs visi kopā nešaubīgi uzvarēsim, lai izvestu mūsu dzimteni uz miermīlīga un eiropeiska ceļa," teica prezidente.
Gruzijas parlaments, kurā vairākums ir valdošajai partijai Gruzijas sapnis, likumu Par ārvalstu ietekmes caurskatāmību trešajā, galīgajā lasījumā pieņēma otrdien. 10 dienu laikā tas jānodod parakstīšanai prezidentei. Viņai divu nedēļu laikā jāizlemj, vai likumu parakstīt vai nodot atpakaļ parlamentam ar motivētām iebildēm. Gruzijas sapņa vadība jau paziņojusi, ka tai pietiek balsu parlamentā, lai pārbalsotu prezidentes veto