Kuģim 7.jūlijā tika atļauts piestāt kādā Sicīlijas ostā, un 180 tā izglābtie migranti tika pārcelti uz citu kuģi, lai iziet divu nedēļu ilgu jaunā koronavīrusa karantīnu. Šī karantīna beidzās otrdien, bet kuģis trešdien tika arestēts.
Itālijas krasta apsardze paziņoja, ka kuģa inspekcijas gaitā tika konstatēti "vairāki tehniski un operatīvi pārkāpumi" un kuģis atrodas "administratīvā arestā" līdz šo pārkāpumu novēršanai.
Problēmas, kuras netika sīkāk aprakstītas, ir "tāda rakstura, ka var apdraudēt ne tikai kuģa un tā apkalpes drošību, bet arī izglābto un iespējami glābjamo cilvēku drošību", piebilda krasta apsardze.
Krasta apsardze arī pieminēja "noteikumu, kuru mērķis ir jūras vides aizsardzība, pārkāpumus".
Nevalstiskā organizācija SOS Mediterranee, kas nofraktējusi šo kuģi, nāca klajā ar paziņojumu, nosodot "kliedzošo administratīvas mocīšanas manevru, kura mērķis ir traucēt mūsu darbu dzīvību glābšanā".
"Pēdējo triju mēnešu laikā Itālijas varas iestādes ir sistemātiski izmantojušas to pašu argumentu par drošību, lai arestētu četrus nevalstisko organizāciju kuģus," paziņoja organizācijas operāciju direktors Frederiks Penārs.
"Kāpēc jūrniecības iestādēm drošība nerūpēja vairāk, kad šomēnes Ocean Viking vajadzēja 11 dienas gaidīt, lai tam tiktu piešķirta osta?"
Kuģis 25.jūnijā un 30.jūnijā četrās glābšanas operācijās uzņēma migrantus, kas bija galvenokārt no Bangladešas, Eritrejas, Ziemeļāfrikas valstīm un Pakistānas.
Ocean Viking atsāka migrantu glābšanas operācijas 22.jūnijā pēc triju mēnešu pārtraukuma, kura iemesls bija Covid-19 pandēmija.