Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Jūlijā ES patvēruma pieteikumu skaits pieaudzis par 26%

Jūlijā Eiropas Savienībā (ES) ievērojami pieaudzis patvēruma pieteikumu skaits, iepriekšējā mēneša rādītājus pārsniedzot par 26%, otrdien paziņoja Eiropas Patvēruma atbalsta birojs (EASO).

Jūlijā ES iesniegti 62 900 lūgumi pēc patvēruma, kas ir lielākais skaits kopš 2017.gada marta, paziņoja EASO. Statistiska aptver ES, Norvēģiju un Šveici.

Skaita pieaugumu var daļēji izskaidrot ar faktu, ka jūnijā bija ļoti maz patvēruma pieteikumu, norādīja EASO. Tomēr laika posmā no janvāra līdz jūlijam patvēruma pieteikumu skaits pieaudzis par 11%, salīdzinot ar to pašu laika posmu iepriekšējā gadā.

Visvairāk pieteikumi saņemti no Sīrijas, Afganistānas un Venecuēlas iedzīvotājiem, kuri kopā veido trešo daļu no patvēruma lūdzēju skaita.

Kā paziņoja EASO, Eiropas varasiestādes jūlijā apstrādājušas 50 970 pieteikumus, 65% no tiem noraidot. Pavisam ES, Norvēģijā un Šveicē vēl nav izskatītas 455 133 patvēruma lūguma lietas.

Lai arī pieteikumu skaits pieaug, tas tālu atpaliek no 2015.-2016.gada rādītājiem. 2016.gada jūlijā tika saņēmi teju 120 000 lūgumu pēc patvēruma.

 

 

Top komentāri

demogrāfiskā kolonizācija turpinās
d
Humānistu misija dzīvē ir kopt savus brūnos un melnos brāļus. Un tradicionālā Eiropa lai aiziet pa burbuli.
ļuļa
ļ
sīrija, afganistāna, venecuēla - nu un kurai no šīm valstīm ir robeža ar kādu ES valsti? atbilstoši nevienam no šo valstu iedzīvotājiem nav ne mazāko tiesību uz patvērumu.
Ezis
E
Sīrijā situācija stabilizējas. Nav arī dzirdēts, ka Afgamistānā kas radikāli būtu pasliktinājies. Kāpēc tad šāds pieugums? Ok, Venecuēlā ir problēmas, bet kāds tam sakars ar Eiropu? Meklēt palīdzību kaimiņvalstīs būtu stipri loģiskāk. :)
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits