Lepena norādīja uz tādu partiju pozīciju nostiprināšanos kā Zviedrijas Demokrāti (SD) un Itālijas Līga.
"Manuprāt, suverenitāti atbalstošās partijas, ja varam to tā formulēt, patriotu partijas, partijas, kas vēlas mazāk Eiropas Savienības vai citādu Eiropas organizāciju, ļoti iespējams, gūs labākus rezultātus nekā pirms pieciem gadiem," norādīja RN vadītāja.
Katrā gadījumā pati EP, kā arī Eiropadomes darbība tiks "apgriezta kājām gaisā", sarunā ar aģentūru AP prognozēja franču galēji labējo līdere.
Viņa piebilda, ka varas līdzsvaru palīdzēs mainīt arī fakts, ka Itālijas, Ungārijas, Austrijas un Polijas valdībās jau ir galēji labējās vai nacionāli konservatīvās partijas.
"Varat būt pārliecināti, ka situācija ap galdu Eiropas Komisijā (EK) vairs nebūs tāda pati," uzsvēra Lepena.
Eiropas Starptautisko attiecību padome pagājušajā nedēļā brīdināja, ka gadījumā, ja tā dēvētie populisti iegūs trešdaļu EP deputātu vietu, viņi iegūs ievērojamas iespējas ietekmēt parlamenta darba kārtību.
Atsaucoties uz aptauju rezultātu apkopojumu, kas pazīstams kā Poll of Polls, domnīca norādīja, ka šobrīd galēji labējās un labējās eiroskeptiķu partijas var cerēt uz 28% balsu, bet var iegūt pat vairāk nekā 30%. Pagājušās EP vēlēšanās 2014.gadā šādas partijas kopā izcīnīja tikai 23% balsu.
"Tas, manuprāt, ir sākums tā politiskā instrumenta lielajai dekonstrukcijai, kas kļuvis nedemokrātisks, nomainot to ar tādu, kas balstīsies uz nācijām, uz nāciju brīvību un uz to vēlmi sadarboties," norādīja Lepena.
Tomēr šķiet, ka Lepena apzinās, ka apvienot labējo eiroskeptiķu spēkus, kuri šobrīd ir izkaisīti pa četrām no astoņām EP frakcijām, tuvākajā laikā nav lielu cerību.
"Protams, tas būtu ideāls mērķis, un mēs nekad nedrīkstam apturēt darbu tā sasniegšanai, taču ceļš uz vienotību, ceļš uz saplūšanu ir tāls," atzina RN līdere.
Lipeņa ir Francijas Govzemis.
Andrejs Bubinduss
Kakja