"Mums pamatā ir Eiropas Dublinas [vienošanās] režīms. ES ir atbildīga par Dublinu, un valstis vai valstu grupas, kas pastāvīgi pārkāpj noteikumus, var rēķināties ar juridiskām sekām," radio ORF sacīja ministrs.
"Šajā gadījumā [Austrijas] republikai ir jāsūdz tiesā. Republikai ir jāpanāk, ka ES rīkojas atbilstoši noteikumiem, punkts," vaicāts par Ungāriju, kas atsakās uzņemt atbilstoši Dublinas noteikumiem atpakaļ nosūtītos imigrantus, sacīja ministrs.
Ungārijas valdība jau iepriekš norādījusi, ka Dublinas vienošanās ir beigusi pastāvēt.
Austrija sākotnēji ar prieku uzņēma Tuvo Austrumu un Afganistānas imigrantu masas, taču šā gada sākumā imigrācijas politiku padarīja stingrāku un noteica ierobežojumus imigrantu skaitam, ko tā gada laikā ir gatava uzņemt.
Šie soļi, kas ir izpelnījušies vairāku cilvēktiesību aizsardzības organizāciju un ES pārstāvju kritiku, tika sperti pēc tam, kad galēji labējā Brīvības partija (FPO) sabiedriskās domas aptaujās bija apsteigusi valdošās centristu partijas.
Nav izslēgts, ka 2.oktobra prezidenta vēlēšanās uzvarēs liberālajai imigrācijas politikai naidīgi noskaņotais FPO kandidāts, kļūstot par Eiropā pirmo galēji labējo valsts galvu.