Pēc skolotāja Samuela Patī slepkavības, ko par Muhameda karikatūru demonstrēšanu skolēniem pastrādājis kāds islāma ekstrēmists, Makrons uzsvēris, ka Francija "neatteiksies no mūsu karikatūrām".
Piektdien Muhameda karikatūras tika projicētas uz Francijas valdības ēkām, izsaucot kārtējo sašutuma vētru arābu pasaulē, un sociālajos medijos strauji izplatās aicinājumi boikotēt franču preces.
Ēģiptē sociālajos medijos izplatās Makrona attēlojums suņa veidolā. Lietotāji dalās arī ar Francijas uzņēmumu sarakstiem, kuros minēti tādi autoražotāji kā Peugeot un Renault, kā arī, piemēram, tādas populāras pienotavas kā Kiri, Babybel un Danone, aicinot nepirkt to ražojumus.
Kuveitā 50 kooperatīvi paziņojuši, ka aizvākuši visus franču ražojumus no savu tirgotavu plauktiem.
Ziņas par franču produktu pazušanu no veikaliem saņemtas arī no Kataras.
Islāma sadarbības organizācija (OIC) nosodījusi Muhameda karikatūru publiskošanu, norādot, ka tā kaitē musulmaņu un Francijas attiecībām.
Arī Jordānijas Ārlietu ministrija nosodījusi "pravieša Muhameda karikatūru nerimstošo publicēšanas, to attaisnojot ar vārda brīvību".
Marokas Ārlietu ministrija piebalsojusi, "apņēmīgi" nosodot "skandalozās karikatūras".
"Ar runas brīvību nekādos apstākļos nedrīkst attaisnot ņirgāšanos par musulmaņu ticību, kam pasaulē ir vairāk nekā divi miljardi sekotāju," uzsvērusi ministrija, vienlaikus nosodot vardarbību, kas tiek pastrādāta islāma vārdā.