2015. gada vakarā islāmisti, bruņojušies ar šaujamieročiem un pašnāvnieku spridzinātāju vestēm, Parīzē veica uzbrukumus Stade de France stadionam, bāriem un restorāniem pilsētas centrā un Bataclan koncertzālei, kurā notika rokgrupas koncerts. Uzbrukumos, par kuriem atbildību uzņēmās islāmistu ekstrēmistiskais grupējums Islāma valsts, dzīvību zaudēja 130 cilvēki un 350 tika ievainoti.
Šo slaktiņu gadadienu Francija sagaida, joprojām sērojot par upuriem pēdējo nedēļu laikā notikušajos trīs uzbrukumos – cilvēku saduršanā ar nazi pie satīras žurnāla Charlie Hebdo bijušā biroja, galvas nogriešanā skolotājam un nāvējošā cilvēku saduršanā baznīcā Nicā. "Varētu domāt, ka draudi ir aizvirzījušies kaut kur otrā plānā laikā, kad parādījušās citas problēmas. Taču statistika rāda, ka tie kopš 2015. gada ir saglabājušies nemainīgi augstā līmenī," ziņu aģentūrai AFP norāda kāds avots Francijas drošības dienestos, kurš vēlējies palikt anonīms
Pēdējos piecos gados Francijas teritorijā notikuši 20 teroristiski uzbrukumi, 19 plānoti uzbrukumi nav izdevušies un 61 plānotu uzbrukumu izdevies novērst. Ir pastiprinājusies tendence, ka uzbrukumus veic atsevišķi indivīdi, kuri pirms tam nav nokļuvuši izlūkdienestu redzeslokā. Viņi, džihādistu propagandas iedvesmoti, veic uzbrukumus, izmantojot aukstos ieročus. Tos var salīdzinoši viegli iegūt, un šādu uzbrukumu plānošana neprasa īpašu gatavošanos.
Tomēr joprojām pastāv arī ārpus Francijas plānotu uzbrukumu draudi, jo joprojām no 100 līdz 200 no Francijas izceļojušu džihādistu uzturas Islāma valsts kādreiz kontrolētajās teritorijās Ziemeļirākā un Sīrijā. Drošības eksperti uzskata, ka būtu ilūzija domāt, ka viņi nav spējīgi slepus atgriezties Francijas teritorijā.
Draudus palielina arī jau tagad notiekošais tiesas process pret islāmistiem un nākamgad paredzētais.