Viņš atgādināja, ka Polijas varasiestādes ir veikušas visu iespējamo, lai sniegtu Ukrainai militāro palīdzību vairāku miljardu eiro apmērā. Vienlaikus viņš arī nosauca Polijas aizsardzības spēju saglabāšanu par galveno prioritāti. "Mūsu Ukrainas partneriem tas ir jāsaprot," sacīja Polijas Aizsardzības ministrijas vadītājs.
Pēc viņa teiktā, lēmumu nodot Ukrainai pašlaik Polijas gaisa spēku rīcībā esošās lidmašīnas MiG-29 var pieņemt tikai pēc tam, kad valsts gaisa spēki saņems jaunas kaujas lidmašīnas. Konkrēti runa ir par iznīcinātājiem F-35, kurus Varšava ir pasūtījusi ASV - tie tiks piegādāti ne agrāk kā 2026.gadā. Līdz tam laikam Polijas MiG būs nepieciešami, lai aizsargātu savu gaisa telpu, uzsvēra Kosiņaks-Kamišs.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis otrdien paziņoja, ka viņš vēlētos panākt, lai Polija piekristu nodot Ukrainai padomju modeļa iznīcinātājus. "Mums ir ļoti vajadzīgi jūsu MiG," sacīja Ukrainas līderis.
Zelenskis arī ierosināja, ka Polija varētu palīdzēt Ukrainai aizsargāt debesis virs tās rietumu reģioniem, notriecot Krievijas raķetes un dronus lielu gaisa uzbrukumu laikā. Pēdējo šādu masveida triecienu Krievijas bruņotie spēki veica naktī uz pirmdienu, uzbrūkot 15 valsts reģioniem ar vairāk nekā simts raķetēm un aptuveni simts trieciendroniem. Tika bojāti desmitiem infrastruktūras objektu, ir bojāgājušie un ievainotie. Polija šī uzbrukuma laikā gaisā pacēla savus gaisa spēkus.
Augusta sākumā kļuva zināms, ka Ukraina no saviem Rietumu partneriem saņēmusi pirmos desmit ASV iznīcinātājus F-16. Pēc Krievijas masveida gaisa uzbrukuma Zelenskis paziņoja, ka Ukrainas bruņotie spēki gatavojas izmantot šos iznīcinātājus pret Krieviju.