Zinātnieki apskata vairākas teorijas par to, no kurienes radušās aļģes, kas šādi iekrāso ledāju. Itālijas Nacionālās pētniecības padomes pārstāvis Bjadžo Di Mauro paudis viedokli, ka sniega iekrāsošanos izraisījušas aļģes Ancylonema nordenskioeldii, kas sastopamas Grenlandes tā dēvētajā tumšajā zonā, kur arī kūst ledāji. Aļģes neesot bīstamas, tās ir dabas fenomens, kas vērojams pavasara un vasaras laikā gan mērenajos platuma grādos, gan polos. Normālos apstākļos ledus atstaro vairāk nekā 80% saules radiācijas atpakaļ atmosfērā. Parādoties aļģēm, tās padara ledu tumšāku, tas absorbē vairāk siltuma un kūst daudz ātrāk.
Jo vairāk aļģu parādās, jo ātrāk kūst ledus, dodot aļģēm nepieciešamo ūdeni un gaisu. Tāpēc ledus Passo Gavia ledājā 2618 metru augstumā iekrāsojas vēl sārtāks.
''Viss, kas padara ledu tumšāku, liek tam kust, jo paātrina radiācijas absorbēšanu,'' AFP citē Di Mauro. ''Mēs tagad mēģinām apzināt, kādi vēl citi fenomeni blakus cilvēku darbībai veicina sasilšanu uz Zemes.'' Viņš arī piebilda, ka kalnos kāpēji un slēpošanas pacēlāju izmantošana arī ietekmē aļģu izplatību.
Tūriste Marta Durante, kas apmeklē ledāju, intervijā AFP saka: ''Pārkaršana jau ir problēma planētai, vismazāk mums vēl vajadzētu aļģes.''