Ministrs sacīja, ka nepriecājas par to, ka krīzes risinājums atstāts ES nepiederošas valsts rokās, kaut Madride atbalstīja pretrunīgi vērtēto vienošanos ar Ankaru.
"Šī vienošanās, ko esam parakstījuši ar Turciju, ir paviršs darbs," radio paziņoja Garsija-Margaljo.
Viņš atzina, ka Turcijas palīdzība bēgļu plūsmas ierobežošanai ir laba lieta, jo pirms tam bēgļi riskēja ar dzīvībām, šķērsojot jūru, un sapinās ar kriminālām bandām.
"Taču tas nenozīmē, ka tas nav paviršs darbs, un tas atstāj risinājumu trešās valsts rokās," viņš piebilda.
Saskaņā ar vienošanos Turcija ir piekritusi uzņemt atpakaļ imigrantus, kas ierodas Grieķijas salās, apmaiņā pret to saņemot pretimnākšanu no Briseles vairākos jautājumos, tostarp miljardiem eiro lielu palīdzību un bezvīzu režīmu.
Vienošanās ar Turciju ir stūrakmens ES plānā krīzes risināšanai.
Pagājušajā gadā Eiropā ieradās 1,25 miljoni imigrantu no Sīrijas, Afganistānas, Irākas un citām valstīm.
Garsija-Margaljo kritizēja ES pūliņus bēgļu jautājumā kā neadekvātus, norādot, ka Libāna, piemēram, uzņēmusi vairāk nekā miljonu sīriešu bēgļu.
Spānijas līdzšinējais premjerministrs Marjano Rahojs aprīlī izpelnījās asu kritiku no likumdevējiem par to, ka Spānija uzņēmusi tikai 16 patvēruma meklētājus no 16 000, ko solījās uzņemt ES bēgļu pārvietošanas plāna ietvaros.
Garsija-Margaljo lēno progresu skaidroja ar problēmām imigrantu reģistrēšanā, apgalvojot, ka reģistrācijas centri Grieķijā vienkārši nestrādā.
Lai paātrinātu procesu, viņš aicināja izveidot speciālu Eiropas mēroga aģentūru.