Nīderlandes parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās novembrī PVV izcīnīja visvairāk balsu, un aptaujas liecina, ka tā gūs panākumus arī EP vēlēšanās jūnijā.
PVV programmā pirms parlamenta vēlēšanām bija skaidri norādīts, ka partija vēlas saistošu referendumu par Nīderlandes izstāšanos no ES, bet programmā pirms EP vēlēšanām šāds referendums vairs nav pieminēts.
Pret islāmu un ES vērsto uzskatu dēļ Vildersam nenācās viegli pārliecināt citas partijas par kopīgas koalīcijas veidošanu. Taču viņa solījums nekļūt par premjerministru ļāva sākt koalīcijas sarunas ar trim citām centriski labējām partijām. Sarunas joprojām turpinās un, domājams, ilgs vēl vairākus mēnešus.
Partijas jaunajā programmā uzsvērts, ka PVV nevēlas nekādu "Eiropas supervalsti" un pieliks lielas pūles, lai mainītu Eiropas Savienību no iekšienes.
"Sadarbība ar citām valstīm ir laba, bet saglabājot mūsu nacionālo suverenitāti un identitāti," teikts programmā.
PVV aicina izbeigt "neievēlētu eirokrātu ekspansiju Briselē" un vēršas pret ES vides aizsardzības noteikumu "cunami".
"Mūsu ziņā ir izlemt, vai mēs ēdam gaļu, lidojam ar lidmašīnu vai braucam ar automašīnu, kurā tiek liets benzīns. Ne Briseles ziņā," teikts programmā.
PVV neizdevās iegūt nevienu vietu 2019.gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās, taču aptaujas liecina, ka šogad tā varētu iegūt visvairāk vietu.
EP PVV darbojas labējo partiju frakcijā "Identitāte un demokrātija" (ID), kurā pārstāvēta arī Francijas Nacionālā apvienība un Vācijas labējā eiroskeptiķu partija "Alternatīva Vācijai" (AfD).
Tiek uzskatīts, ka labējās partijas Eiropas Parlamenta vēlēšanās gūs ievērojamus panākumus.