Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņojums: ES pasākumi bišu glābšanai bijuši neefektīvi

Eiropas Savienības (ES) īstenotie pasākumi bišu un citu apputeksnētāju glābšanai ir bijuši lielā mērā neefektīvi, secināts jaunā ziņojumā.

Eiropas Auditoru tiesa atklājusi, ka virkne ES iniciatīvu nav spējušas ievērojami palēnināt vai apturēt bišu un citu insektu, kas veic apputeksnēšanu, izzušanu.

"Apputeksnētāji spēlē būtisku lomu augu reprodukcijā un ekosistēmas funkcijās, un to izzušana būtu jāuzskata par milzīgu draudu mūsu videi, lauksaimniecībai un kvalitatīvai pārtikas sagādei," paziņojumā presei norādīja Eiropas Auditoru tiesas pārstāvis.

"ES iniciatīvas, kas līdz šim īstenotas savvaļas insektu aizsargāšanai, diemžēl, bijušas pārāk vājas, lai nestu augļus," viņš piebilda.

Piemēram, ES bioloģiskās daudzveidības stratēģijas mērķis ir apturēt bioloģiskās daudzveidības izzušanu kopumā, taču tajā nav paredzēta konkrēta rīcība apputeksnētāju aizsardzībai.

Līdzīgi ES 2018.gadā pieņemtā apputeksnētāju iniciatīva nav novedusi pie būtiskām politikas izmaiņām ES dalībvalstīs, norādīts Eiropas Auditoru tiesas ziņojumā.

Arī ES lauksaimniecības politikā nav ietverti noteikumi attiecībā uz apputeksnētāju aizsardzību, lai gan gandrīz pusi ES teritorijas aizņem lauksaimniecībā izmantojamā zeme, norādīts ziņojumā.

Tas nozīmē, ka lauksaimniecība izmantotie pesticīdi sekmē bišu un citu apputeksnētāju izzušanu.

ES noteikumi par pesticīdu izmantošanu ir galvenais iemesls apputeksnētāju izzušanai, secināts ziņojumā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits