Komisārs arī uzsvēra, ka gadījumā, ja Krievija nepildīs savas saistības, tai ir jārēķinās ar iespējamajām sekām. Ja neizdosies panākt risinājumu sarunu ceļā, Brisele ir gatava vērsties ar savām sūdzībām PTO, atklāja komisārs.
Vairākās jomās, "tā vietā, lai izmantotu savu dalību PTO kā darbarīku plašāku reformu veikšanai, Krievija pat nepilda savas saistības," secināja komisārs. "Mēs labprātāk pie risinājuma nonāktu sarunu ceļā. Tas ir ātrākais un izmaksu ziņā izdevīgākais veids problēmu atrisināšanai.""Taču, ja tas nebūs iespējams, mēs esam gatavi izmantot visas mūsu rīcībā esošās juridiskās iespējas. Un kopš Krievijas pievienošanās to vidū ir arī domstarpību risināšana PTO," skaidroja de Guhts.
Pēc viņa teiktā, ES bažas rada četras jomas, tostarp maksa par automašīnu utilizēšanu, kas tiek noteikta tikai automašīnu importam, un dzīvu dzīvnieku importa aizliegums, kas noteikts, lai aizsargātu Krievijas ražotājus. Turklāt Krievija vienpusēji paaugstinājusi tarifus simtiem importētu preču, bet vienošanās kokmateriālu eksporta jomā izrādās apgrūtinoša.
"Šīs ir tikai dažas no jomām, kurās mums ir jautājumi par Krievijas PTO saistību izpildi. Mēs rūpīgi pētām šos jautājumus, lai noskaidrotu, vai tiek ietekmētas Eiropas tiesības vai intereses," piebilda komisārs. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka ES attiecības ar Krieviju Briselei ir ļoti svarīgas. Krievija ir ES trešais lielākais tirdzniecības partneris.
Kā ziņots, pēc 19 gadus ilga iestāšanās procesa noslēgšanas Krievija šā gada 22.augustā oficiāli kļuva par PTO 156.dalībvalsti.
Krievija ir vienīgā no desmit pasaules lielākajām ekonomikām, kurai līdz šim nav bijuši saistoši PTO nosacījumi (attiecībā uz preču un pakalpojumu tirdzniecību, intelektuālā īpašuma tiesībām, strīdus izšķiršanu u.c.), un līdz ar to tās iestāšanās organizācijā iezīmē jaunu posmu daudzpusējās tirdzniecības sistēmas attīstībā. Krievijas dalība PTO ir būtisks solis arī ceļā uz ES un Krievijas ekonomisko attiecību padziļināšanu. Kā vēstīts, Krievija pieteicās dalībai PTO 1993.gadā, tomēr sarunas ievilkās un tika jo vairāk apgrūtinātas, 2008.gadā izraisoties karam ar Gruziju. Garāks iestāšanās process bijis vien Alžīrijai.