Īpašā sanāksmē, kuru Putins arī pats vadīja, viņš asi kritizēja ASV ieceri Eiropā izvietot pretraķešu aizsardzības vairogu.
Vienlaikus Putins brīdināja Savienotās Valstis, ka Krievija "negrasās vienpusēji atbruņoties" un atklāja, ka Krievijas armija strādā pie jaunu un aizvien spēcīgāku atomieroču izveides.
"Tas ir ne tikai mūsu nacionālais mērķis, bet arī pienākums visas cilvēces priekšā - nodrošināt stratēģisko spēku un to iespēju līdzsvaru," sacīja Putins. "Tas ir ļoti svarīgi. Pēc Otrā pasaules kara šis līdzsvars nodrošināja, ka nenotika globāli konflikti. Diemžēl ir daudzi reģionāli konflikti, un to skaits tikai palielinās. Taču stratēģisko spēku līdzsvars palīdzēs izvairīties no lieliem konfliktiem."
Putins, kurš pēc 4.martā gaidāmajām prezidenta vēlēšanām cer atgriezties Kremlī, šonedēļ solīja stiprināt valsts militāro varenību, kā arī sniegt "efektīvu un asimetrisku" atbildi NATO pretraķešu vairogam.
Nākamajos desmit gados Krievija plāno tērēt 23 triljonus rubļu (409 miljardus latu) bruņoto spēku un aizsardzības industrijas modernizācijai un šiem soļiem vajadzētu novērst Krievijas tehnisko atpalicību, norādīja premjers.