Festivāls, kas norisinās nu jau divas desmitgades un piesaista simtiem tūkstošus ļaužu, šogad notiks no 3. līdz 5. augustam. Programmā paredzēta aptuveni 80 mākslinieku uzstāšanās, taču nu zināms, ka vismaz sešas no sākotnēji programmā plānotajām grupām atteikušās uzstāties, iebilstot pret militārisma slavināšanu festivālā.
Jāatgādina, ka kopš 2013. gada festivāls sadarbojas ar Krievijas Aizsardzības ministriju un pasākuma ietvaros notiek gan bruņutehnikas demonstrēšana, gan tiek izvietoti rekrutēšanas stendi.
Grupas par savu "izstāšanos" no festivāla mākslinieku vidus pārsvarā sabiedrībai paziņojušas sociālajos tīklos. "Mūsu galvenais nosacījums bija - nekādas militārisma propagandas festivāla teritorijā," paziņojusi grupa Pornofiļmi.
"Pacifisms un antimilitārisms mums nav tukši vārdi," savukārt Facebook raksta grupa Elysium.
Lasi vēl:
- Grupa Prāta Vētra uzstājusies Krievijas armijas atbalstītā pasākumā
- Pauls: Katram māksliniekam ir tiesības uzstāties tur, kur viņš vēlas
Grupa Pošlaja Moļļi no Ukrainas, valsts, kurai piederošo Krimau 2014. gadā okupēja Krievijas militārpersonas un uzraudzīja "referendumu" par pussalas aneksiju, norādīja, ka "ieročiem nav vietas tur, kur ir mūzika".
2015. gadā, kad Latvijā sprieda par to, vai, ņemot vērā notikumus Austrumukrainā un Latvijas eiroatlantisko kursu, bija pieņemama Prāta Vētras uzstāšanās festivālā, viens no pasākuma organizatoriem Andrejs Matvejevs intervijā izdevumam Forbes aizstāvēja militārisma elementu iekļaušanu pasākumā un sadarbību ar Krievijas bruņotajiem spēkiem, bilstot, ka "publikai patīk militāri šovi".
aber
nunchaku
reptilis