To gan būs sarežģīti paveikt, jo pašreizējais režīms ir izdarījis visu, lai tam nebūtu vērā ņemamas opozīcijas. Atšķirībā no citām Ziemeļāfrikas un Tuvo Austrumu valstīm, kurās pēdējā laikā ir notikuši protesti pret ilggadējiem līderiem, Alžīrijā līdz šim demonstrācijas ir bijušas lielākoties miermīlīgas.
Arābu pavasaris neskāra
82 gadus vecais Būteflīka par atkāpšanos paziņoja otrdienas vakarā, savu lēmumu pamatojot ar nevēlēšanos pieļaut, ka situācija valstī kļūst nekontrolējama. 42 miljonu iedzīvotāju lielajā valstī jau nedēļām turpinājās protesti pret prezidentu, kas Alžīriju ar stingru tvērienu bija vadījis kopš 1999. gada.
Pilsoņu dusmas izraisīja Būteflīkas nodoms kandidēt uz piekto pilnvaru termiņu, lai gan pēc 2013. gadā piedzīvotā insulta viņš ir piekalts ratiņkrēslam un šo gadu laikā ārkārtīgi reti ir parādījies sabiedrībā, raisot pamatotus jautājumus, vai prezidents patiešām vada valsti.
Cerot uz protestu apsīkumu, Būteflīka apsolīja, ka nestrādās visu termiņu, ja tiks pārvēlēts. Taču tas vēl vairāk uzkurināja demonstrantus, tāpēc prezidents mainīja domas, pie reizes atliekot 18. aprīlī paredzētās vēlēšanas. Protestētāji noraidīja Būteflīkas pagājušās nedēļas solījumu atkāpties pirms pilnvaru termiņa beigām 28. aprīlī. Otrdien protestētāju nometnei pieslējās arī ietekmīgās armijas vadītājs ģenerālleitnants Ahmeds Gaids Salāhs, pieprasot pasludināt Būteflīku par rīcībnespējīgu.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 4. aprīļa, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Irlielāmērāticams