Lielos izdevumus izraisījis sīriešu bēgļu pieplūdums.
Tiek lēsts, ka Libānā ieradušies jau vairāk nekā miljons bēgļu no Sīrijas.
"Pagājušajā vasarā mēs aplēsām, ka krīzes ietekme uz Libānu bija 7,5 miljardi dolāru," viesojoties Džidā, Saūda Arābijā, paziņoja Kims.
Viņš norādīja, ka Sīrijas pilsoņkaram bijusi dziļa ietekme uz Libānu un arī Jordāniju, kura uzņēmusi aptuveni 600 000 bēgļus no Sīrijas.
Sīrijas konflikts sākās 2011.gada martā ar protestiem pret prezidenta Bašara al Asada režīmu un pārauga pilsoņu karā, kurā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 162 000 cilvēku, liecina Londonā bāzētās sīriešu aktīvistu organizācijas Syrian Observatory for Human Rights (SOHR) apkoptie dati.
Kims paziņoja, ka Pasaules Banka cenšas, cik spēj, lai palīdzētu abām valstīm, kuras uzņēmušas vislielāko sīriešu bēgļu skaitu.
Libānas iekšzemes kopprodukts no 2012.gada līdz 2014.gadam vidēji gadā samazinājies par 2,9 procentpunktiem, liecina PB aplēses.
Nabadzībā ieslīguši 170 000 libāniešu, un bezdarba rādītāji pieauguši divkārt, pārsniedzot 20%.
PB norādīja, ka bēgļi Libānā un Jordānijā rada papildu slogu ūdens un elektroapgādei un atkritumu apstrādes, izglītības un veselības aprūpes nozarēm, kā arī palielina konkurenci jau tā šaurajā darba tirgū.
"Starptautiskajai sabiedrībai jāpalielina atbalsts Jordānijai un Libānai (..). Šo valstu tautas ir demonstrējušas nepieredzētu cēlsirdību. Viņi nedrīkst tikt pamesti, lai vieni iznestu šo krīzi," norādīja Kims.
Pēc vizītes Saūda Arābijā Kims dosies uz Libānu un Jordāniju.